Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11855 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s textem

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dosty3 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.zář.2008
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCad 2007
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s textem
    Zasláno: 28.úno.2009 v 16:06
Dobrý den, mám problém s textem při vytváření výkresu. Nevím jestli ten problém není s kotovacím systém. Např. při kotování sražené hrany mi nejde zakotévat uhél, když chci doplnit stupně nebo jakýkoliv jiný text tak mi to dovolí tam nic napsat. Nevím v čem je problém.




Upravil dosty3 - 28.úno.2009 v 18:46
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.úno.2009 v 17:49
Jednak prozraďte verzi Inventoru, protože se zde pak o něčem píše a nakonec se zjistí, že je řeč o jiné verzi a nástroj není v uživatelově verzi dostupný.
Nicméně zkosenou hranu, kótujte jako délku například 1,6 pak ukončete kótování (hotovo), klikněte pravým tlačítkem na kótu a vyberte Text. V dialogovém panelu  se kóta zobrazuje jako znaky <<>>. Nyní můžete umístit jakýkoliv znak jak před <<>> tak za. Ve vašem případě tedy <<>>x45°. Znak stupně získáte buď jako levý ALT+176 nebo prostě Shift + klávesa vlevo vedle 1 a pak mezerník. Toto funguje snad na všech verzích.
Josef
Zpět nahoru
dosty3 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.zář.2008
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCad 2007
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.úno.2009 v 18:09
Na verzi jsem zapoměl. Požívám verzi 10. Právě ten problém je takový, že když  za závorky napíšu ten text, potvrdím to tak se mi ve výkrese nezobrazí.
A vůbec netuším co je špatně...
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.úno.2009 v 23:27
Možné řešení ja nainstalování všech Servis Packů pro Inventor 10 ze stránky: http://www.cadforum.cz/cadforum/download.asp?cat=7. Právě poslední soubor: Download Inventor R10 sp3a text fix for MS KB918118 hotfix Externíopravuje chybu po záplatě Microsoftu KB918118, která způsobila nemožnost textovou editaci kót. Musí být ale nainstalovávány všechny servis packy včetně 3a. Snad je závada odstranitelná takto.
Josef
Zpět nahoru
dosty3 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.zář.2008
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCad 2007
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2009 v 18:05
Problém pořád přetrvává. Stáhl jsem všechny servis packy a nic se nezměnilo. Marně pšemýšlím kde by mohl být problém...jestli v editoru textu..
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2009 v 08:50
A to jako žádný upravený text - 10ka byla háklivá na 1konkrétní aktualizaci win, ale řešil to patřičný balíček (nikoli service pack), ale "hotfix" - zde na stránkách se to ukazovalo každou chvíli...
Jinak nevim
Zpět nahoru
honsa.josef Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 10
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2009 v 12:44
Ta oprava hotfixu spočívala právě instalací souboru Download Inventor R10 sp3a text fix for MS KB918118 hotfix, který je možné stáhnout ze stránek  http://www.cadforum.cz/cadforum/download.asp?cat=7. To není servis pack ale opravný soubor v archivu zip. Po rozbalení je to *.exe. Zajímalo by mě, zda nejdou vůbec žadné opravy kót v režimu Text.
Josef


Upravil honsa.josef - 03.bře.2009 v 12:45
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,049 sekund.