Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6414 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGrafická karta

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
rdanuska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Grafická karta
    Zasláno: 21.bře.2009 v 11:00
Mám dotaz uvažuji o koupi booku Acer Aspire 3614Wlmi, má v sobě grafiku Intel Graphics Media Accelerator 900, bohužel nevím jestli je to vhodná grafika na 3D výkresy, či jeslti je možnost vyměnit jí v booku za jinou která toto podporuje. Moc děkuji
 
Zpět nahoru
prybka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.pro.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
IntelliCAD
Stav: Offline
Bodů: 61
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2009 v 12:20
  • "Nějak" to bude chodit na čemkoli. Nejde jen o grafickou kartu. Má to jen procesor Celeron M, jen 512MB RAM (a to ještě mám strach, že bude sdílená s grafickou kartou) a "jen" XP Home. Je to low-end s příznivou cenou.
  • Pokud vím, tak už tu bylo v diskuzích, že byla jen jediná možnost upgrade grafické karty v notebooku a byla dost drahá.
  • Pro dosažení lepšího poměru cena/výkon bych doporučoval stolní počítač. Na touchpadu se v CADu stejně dělat nedá a numerická klávesnice pro zadávání rozměrů je taky nutností.


Upravil prybka - 21.bře.2009 v 12:26
Zpět nahoru
rdanuska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2009 v 12:23
CPU to má Intel Celeron (2,8GHz).... a 1,5Gb RAM.... a je to opravdu za skvělou cenu defakto zadarmo, když projíždím bazarové booky. Jen mi šlo o to jeslti to ta grafárna pobere a nebo jestli se dá i vyměnit u toho to typu booku za lepší a kvalitnější.
Zpět nahoru
rdanuska Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2009 v 12:27
jinak stolní doma máme taky tam to fachá v pohodě, na mém booku taky mám HP 530 s lepšími parametry než se prodával, a pracuji na tom s přidanou myší ne na touchpadu.... je to dárek k narozeninám pro přítele defakto výměna té jeho brikety za lepší.....LOLLOLLOLLOL
Zpět nahoru
prybka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.pro.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
IntelliCAD
Stav: Offline
Bodů: 61
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2009 v 12:51
Původně odeslal(a) rdanuska rdanuska napsal(a):

CPU to má Intel Celeron (2,8GHz).... a 1,5Gb RAM.... a je to opravdu za skvělou cenu defakto zadarmo, když projíždím bazarové booky. Jen mi šlo o to jeslti to ta grafárna pobere a nebo jestli se dá i vyměnit u toho to typu booku za lepší a kvalitnější.

Vycházel jsem z:
http://acer.katalognotebooku.cz/notebook/acer-aspire-3614wlmi/
  • Možné upgrady u notebooku už asi byly provedeny (větší RAM a rychlejší procesor). Už předchozímu majiteli to asi připadalo slabé.
  • RAM bych zvětšil na 2G
  • Upgradovat grafickou kartu není ekonomické, na to notebook není, proto jsem doporučoval stolní počítač.
  • Je dobré mít v počítači dvoujádrový procesor. Běží plynuleji. Celer je dobrý do bramborového salátu.
  • Do notebooku taky nemůžete dát nejvýkonnější možný pevný disk, který je právě tím úzkým hrdlem. Cokoli co budete dělat, musíte nejdříve dostat z disku a pak na něj vrátit.
  • Notebook je optimalizován na nízkou spotřebu a hmotnost, pokud Vám půjde o výkon, tak se nevyhnete stolnímu počítači nebo zruinování finančního rozpočtu za výkonný notebook (což je podle mého protimluv).
Závěr
Aplikaci na to nainstalujete a budete moci používat. Bude jen na Vás, co po něm budete chtít a jak dlouho jte ochoten(tná) čekat.

P.S.
T. R. Field napsal:
Bůh každému vtip nedává,
jsou také lidé hloupí,
co jeden člověk prodává,
to druhý člověk koupí.
Zpět nahoru
J.Richter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.čvc.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2009 v 14:29
V žádném případě bych tento notebook nekoupil. Má to několik mínusů: Je to Acer, je v tom Celeron, málo RAM a ta grafika je v dnešní době propadák. Být Vámi, podívám se po něčem se samostatnou grafikou, která nesdílí RAM a hlavně po jiné značce. Acer je příšerný (sice za skvělou cenu, ale odpovídá tomu kvalita, pozor na to..)
Jan Richter
ICQ: 171-572-780
JID: theripper@isgeek.info
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2009 v 17:51
Původně odeslal(a) J.Richter J.Richter napsal(a):

V žádném případě bych tento notebook nekoupil. Má to několik mínusů: Je to Acer, je v tom Celeron, málo RAM a ta grafika je v dnešní době propadák. Být Vámi, podívám se po něčem se samostatnou grafikou, která nesdílí RAM a hlavně po jiné značce. Acer je příšerný (sice za skvělou cenu, ale odpovídá tomu kvalita, pozor na to..)

Tak s timto Vasim prispevkem si dovolim silne nesouhlasit, proctete si poradne diskuze nez zacnete znacku odsuzovat, ono se dobre rika, ze ho kazdy dava do reklamace a tim padem je acer smejd, ale uvedomte si taky jednu vec (budu psat jen obrazne) napr HP na ceskem trhu vlastni napr sestina uzivatelu oproti aceru, takze je pak jasne, ze jde do reklamace 6x tolik aceru nez hpcek a prave z tohoto lide usuzuji, ze je acer spatny a toto je ten duvod. Jinak myslite si, ze acer je smejd, kdyz ma nejvetsi zastoupeni v CR? osobne bych toto netvrdil. Nicmene z minulosti aceru byly problemy v noteboocich ohledne case, ale v dnesni dobe a od rady aspire je naopak case velmi dobre zpracovan.
Napr vlastnim acer aspire 5920G, pred rokem jsem ho kupoval za 39tis a nemuzu si ho vynachvalit, zadne problemy s nicim nemam a vykonove na tom je take velmi dobre, i kdyz po roce preci jen je spousta o mnoho vykonejsich.
Ted k puvodnimu dotazu na notebook na CAD aplikace, to co jste popsal/a za strucnou konfiguraci tak podle meho nazoru jsou vyhozene penize i kdyby to bylo zadarmo. Pokud chcete notebook na CAD aplikace, doporucuji min 2gb ram, NESDILENOU grafiku (vykonejsi), cpu 2jadro a nesel bych pod 2ghz, ale zalezi na Vas na jake CAD aplikace to budete pouzivat.
Popravde i kdyz je Vami popsany notebook skoro zadarmo a chcete na nem neco vylepsovat, tak akorat na tom zaplatite a vykonove bude stejne k nicemu, uz jen ramka bude stat okolo 2,5tis tedy jestli je to DDR1. Doporucuji bud priplatit a koupit notebook v podstatne vykonejsi konfiguraci nebo stolni, tento notebook je maximalne na office
Zpět nahoru
J.Richter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.čvc.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2009 v 20:10
4 Mikemamm: Co se týče notebooků (i jiných výrobků, např. LCD) od Aceru, hovořím pouze z vlastních konkrétních zkušeností, a ne z "jedna paní povídala".
Jan Richter
ICQ: 171-572-780
JID: theripper@isgeek.info
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2009 v 21:09
Mluvim pouze o notebocich, mimo to mam zkusenosti s Acerem, HP a Dell. Dell je na tom nejlepe, ale i s hp jsem mel problemy, ono to zalezi na tom, jaky notebook si od vyrobce clovek koupi, drivejsi notebooky nebyly nic moc ani u aceru, ani u asusu ani u hp, nynejsi stav je o necem uplne jinem, mohu s klidem rict, ze od Aspire rady u aceru, aspon u te vyssi tridy problemy zadne nevidim a to v mem okoli podobnou radu aceru pouziva vice lidi a vsichni maj vse v poradku, takze acer na tom spatne neni, to jestli mate s konkretnimi vyrobky spatne zkusenosti neznamena, ze je spatna cela znacka.
To je jako kdybych si koupil vv passat z 1serie a pak z druhe serie, s tou prvni byly takove problemy a s druhou vse v pohode a nikdo nerika, ze vv nekupovat, proste nejde odsoudit znacku, i kdyby to tak bylo a byl by acer spatna znacka, pak urcite nektere vyrobky budou i tak kvalitni, jen staci si procist k danym vyrobkum recenze a pak je vse jasne. To bych mohl ted rict nikdo si nekupujte MSI notebooky je to des a taky to neni pravda, protoze nektere jsou dobre a jine zase spatne, pokud clovek setri penize na takovychto vecech, tak se pak nemuze divit, ze to neni moc kvalitni.
Zpět nahoru
tominof Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Autocad, Rhinoceros 4.0
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.čer.2009 v 23:23
Řeším stejný problém, jaký ntbk si koupit. Mám už určitou představu co chci, jen by mě zajímalo porovnání grafické karty z ntk Toshiba Tecra http://www.gsmtelefony.cz/index.php?cat=-1&idx=108501 http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?artno1=59777&artno2=61011&artno3=

Dále z ntb Toshiba Quosmio http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62604

A u ntb Apple white:http://store.apple.cz/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/wa/stockPageByName?name=macbook_late2008

potřebuji nco skladnějšího, co by se lépe nosilo s sebou a zvládalo by to jednodušší funkce 2D a 3D - menší rozsah u autocad architecture nebo u archicadu.

Děkuji

Pro mě je nejlákovější ntb od společnosti apple, protože mám špatné zkušenosti s windowsy, ale třeba to změní nový win7. Klávesnici a monitor si přikoupím samostatně později, podle potřeby.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2009 v 11:22
Zdravim, osobne bych doporucil notebok 17", pokud ale trvate na mensim, tak urcite vybirejte notebook s grafickou kartou, kterou ma v podpore autocad (predpokladam, ze chcete pouzivat autocad) - je tu nekde na strankach seznam.
U notebooku je to trosku problem s vyberem:
maly displej - pokud vzdy budete rysovat jen na externi obrazovce tak 15" notebook neni problem, jinak bych doporucoval vetsi
Operacni pamet - urcite doporucuji min 3GB, lepe 4GB a 64bit OS system (ted jsem ve svem projektu narazil na neprijemnou vec, jelikoz je pomerne rozsahly, tak mi jen otevreny projekt v cadu zaplnil 1,9GB ramky )
Procesor - zase bych videl nejaky 2core T8400, ci P9300 - u drazsich notebooku

Jsou to me nazory, notebook na rysovani pouzivam cele studium a pred rokem jsem zakoupil vykonny notebook (stal okolo 41tis), ale stale se to neda srovnat s desktopem, nutnost je externi LCD aspon 20". Zalezi na co presne chcete notebook pouzivat a v jakem meritku

Upravil Mikemamm - 11.čer.2009 v 11:24
Zpět nahoru
tominof Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Autocad, Rhinoceros 4.0
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čer.2009 v 13:48
Na vysokou školu, snažím se sehnat nějaký ntb, který by vyhovoval požadavkům pro studenta prvního ročníku FA. Nechci nějaký co mi vydrží pouze rok, přeci jen nejsem tak bohatý.

Podle popisu jsem našel něco takového, ale je to skoro o 15k dražší:-(

http://www.mironet.cz/hp-8530w--t9400--fy595aw--2gb--250gb--dvdrw--154quot--vibs-xpp+dp87900/
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 11:00
Původně odeslal(a) tominof tominof napsal(a):

Na vysokou školu, snažím se sehnat nějaký ntb, který by vyhovoval požadavkům pro studenta prvního ročníku FA. Nechci nějaký co mi vydrží pouze rok, přeci jen nejsem tak bohatý.Podle popisu jsem našel něco takového, ale je to skoro o 15k dražší:-(http://www.mironet.cz/hp-8530w--t9400--fy595aw--2gb--250gb--dvdrw--154quot--vibs-xpp+dp87900/

CPU je dobry, ale nevidim tam grafickou kartu. Kazdopadne pokud chcete, aby notebook vydrzel vetsi cast nebo cele studium, tak doporucuji nesetrit a procist trochu recenze.
Osobne bych vybiral aspon 17", cpu T9400-vyhovuje, grafiku HD 3700, ci Nvidia 9700GT, NVS xx (nevim presna oznaceni), RAM moznost rozsireni na 4GB
napr
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61366
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61337
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62139

Nejlepe udelate, kdyz si zjistite graficke karty podporovane cad aplikacemi (nekde je to tu na strankach) a proctete recenze, ale urcite 17" minimalne, ja mam napr 15,4" sice vykonny, ale bez externiho 20"LCD nejsem schopen na tom rysovat neco vetsiho

P.S. Rysovat se ve skutecnosti da skoro na kazdem notebooku i za cenu 15tis i za 30tis, ale komfort je trochu jinde a jakmile budete delat vetsi projekt tak u nevykoneho notebooku budete nestastny

Upravil Mikemamm - 12.čer.2009 v 11:03
Zpět nahoru
hynekn Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ADT 3
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 13:35
Podívejte se lépe, tenle noťas má NVIDIA Quadro FX 770M

Hynek
Zpět nahoru
hynekn Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ADT 3
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 13:38
...ale pismenka na něm budou mrrrňavé...
používat noťas s externím monitorem je nejednoznačné
Hynek
Zpět nahoru
tominof Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Autocad, Rhinoceros 4.0
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 14:09
No právě jsem koukal na certifikované karty u ntb pro CAD a všechny od nvidia jsou quadra, žádný geforce tam nejsou, tak nevím
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 14:48
Nekoukal jsem presne jake jsou pro cad certifikovane, ale pokud nechcete pouzivat externi LCD, tak urcite koupit 17" notebook.
Nevim jaka pismenka budou mrnava ? nejak tomu nerozumim....
Zpět nahoru
hynekn Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ADT 3
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.čer.2009 v 14:59
...no při rozlišení 1680x1050 a displeji 15.4" je obrázek takový hustší, tak jsem to myslel...
Hynek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6181:VIPNastavení pro podstatné urychlení 3D grafiky v AutoCADu 2009 s nVidia Quadro.
Tip 3689:VIPKde vzít HDI driver pro grafický 3D akcelerátor?
Tip 1374:VIPAktuální přehled testovaných a certifikovaných grafických karet pro Inventor a verze driverů.
Tip 8368:VIPŘešení problémů kompatibility grafické karty s Inventorem.
Tip 1275:VIPJak měřit grafický výkon PC workstation pro Inventor?
Tip 5274:VIPCertifikovaná grafická karta se v AutoCADu 2007 hlásí jako nepodporovaná.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,686 sekund.