Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8253 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVlozeni bodu dle souradnic z txt souboru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
honzic Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Revit 2024
Stav: Offline
Bodů: 125
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vlozeni bodu dle souradnic z txt souboru
    Zasláno: 20.kvě.2005 v 07:30

Mel bych nasledujici dotaz,

lze nejakym zpusobem vlozit do vykresu body (bloky) jejichz souradnice jsem dostal od geodetu v txt souboru? Je to takova obracena funkce k xbody.lsp.

Diky honzic

Zpět nahoru
SWISSS Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 07:58
Urcite to lze. V byvalem zamestnani na to kolega napsal lsp aplikaci. Vcera jsem byl shodou okolnosti na prezentaci noveho cadkonu a pri te prilezitosti byl predstaveny novy soft, ktery to zvladne, vcetne zpracovani a prace s digitalnim modelem. viz http://www.cadkon.cz/atlaslt.php?aktualitaid=1&akceid=1& amp;submenuid=1 .
Zpět nahoru
Keberdle Václav Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2006 LT,Rhinoceros 4,Catia 4
Stav: Offline
Bodů: 152
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 07:59
imho autodesk vam poradi jen toto:

AutoCAD DXF - specifikace 14 " alt="Původně odeslal(a)

AutoCAD DXF - specifikace 14

" style="vertical-align: text-bottom;" />

AutoCAD DXF - specifikace 14

napsal(a):



The overall organization of a DXF file is as follows:

  • HEADER section. General information about the drawing is found in this section. It consists of an AutoCAD database version number and a number of system variables. Each parameter contains a variable name and its associated value.
  • CLASSES section. Holds the information for application-defined classes, whose instances appear in the BLOCKS, ENTITIES, and OBJECTS sections of the database. A class definition is permanently fixed in class hierarchy.
  • TABLES section. This section contains definitions for the following symbol tables.
APPID (application identification table) BLOCK_RECORD (block reference table) DIMSTYLE (dimension style table) LAYER (layer table) LTYPE (linetype table) STYLE (text style table) UCS (User Coordinate System table) VIEW (view table) VPORT (viewport configuration table)
  • BLOCKS section. Contains block definition and drawing entities that make up each block reference in the drawing.
  • ENTITIES section. This section contains the graphical objects (entities) in the drawing, including block references (insert entities).
  • OBJECTS section. Contains the nongraphical objects in the drawing. All objects that are not entities or symbol table records or symbol tables are stored in this section. Examples of entries in the OBJECTS section are dictionaries that contain mline styles and groups.
If you use the Entities option of the DXFOUT command, the resulting DXF file contains only the ENTITIES section and the EOF marker. The ENTITIES section contains only the objects you select for output. If you select an insert entity, the corresponding block definition is not included in the output file.

vice na http://www.slunecnice.cz/product/AutoCAD-DXF-specifikace/dow nload.html

PS: nektere CAD treba UG umi import bodu primo
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 08:04

Jde to, kdysi mi s tim poradil p. Seiner.

Marne patram, kde jsem si to ulozil. Byl to nejaky zdrojovy textovy soubor a udelal se scriptovy soubor, podle ktereho to tam nahazelo ty body, nebo se to dalo vytvorit s prikazem LINE a pak to udelalo celou trasu.

Jeste po tom popatram, treba bude nekdo rychlejsi.

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 08:11
Poslete mi svoji email adresu (machacek@agcom.cz) neco malo jsem nasel, treba Vam to pomuze.
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 08:38

JJ tenkrát se jednalo o přepracování daného formátu textového souboru, který obsahoval souřadnice, do demo souboru. Šlo o to, nakreslit line zadanými body. Psal jsem na to prográmek ve VB, ale myslím, že by se dalo pracovat v textovém editoru funkcema najdi - nahraď. pokud není ten soubor souřadnic nějak moc nevhodný.

Př.: máte textový soubor s řádky tvaru:

1.0   2.5  3.2

Potřebujete to předělat na

_INSERT MUJBLOK 1.0 2.5 3.2

 

Zpět nahoru
SWISSS Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 08:55
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

JJ tenkrát se jednalo o přepracování daného formátu textového souboru, který obsahoval souřadnice, do demo souboru. Šlo o to, nakreslit line zadanými body. Psal jsem na to prográmek ve VB, ale myslím, že by se dalo pracovat v textovém editoru funkcema najdi - nahraď. pokud není ten soubor souřadnic nějak moc nevhodný.

Př.: máte textový soubor s řádky tvaru:

1.0   2.5  3.2

Potřebujete to předělat na

_INSERT MUJBLOK 1.0 2.5 3.2

muzu se zeptat, jak potom tento soubor "nahraju" do autocadu? Musi mit nejaky specialni tvar nebo priponu, aby ho acad rozpoznal a mohl s nim pracovat? Slo by krome bloku (znacky bodu) vkladat i popis (cislo bodu z txt souboru, ve kterem jsou i souradnice)?

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 09:35

Soubor má příponu scr. V AutoCADu (i LT) se spouští příkazem DEMO. Hledejte v nápovědě DEMO soubory. Scriptové soubory jsou prostě posloupnosti příkazů, jako byste je psal z klávesnice. Takže pokud má blok jeden atribut, bude to vypadat asi jako

_INSERT MUJBLOK 1.0 2.5 3.2 1 1 0 MUJATRIBUT

(1 1 0 jsou měřítka a úhel otočení) Vše bez záruky - píšu z hlavy.

Zpět nahoru
SWISSS Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 09:42
dekuji. Zase jsem chytrejsi.
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 10:12
Něco podobné jsem řešil taky, dospěl jsem ke dvoum řešením. Když jen potřebuji vynést hranice ze souřadnice od geodetů, tak nejjednodušší a nejrychlejší bylo udělat demo - na první řádek _line a pak souřadnice, každá na novém řádku. Nastal-li druhý případ, že jsem potřeboval vynést body i s jejich popisem, tak taky přes demo, vkládal jsem blok s atributy (číslo bodu a případně výšku), jen jsem nejdřív tu spoustu bodů otevřel v Excelu, každou hodnotu v samostatné buňce, případně je posunul do jiného sloupce a doplnil takové to _-insert, jméno bloku, měřítko X, Y, otočení a číslo bodu (proto ten excel, když umí vyplnit sloupec řadou). Jen je třeba ATTDIA nastavit na nulu. Pak z Excelu vyexportovat tuším do souboru *.CSV a ten následně přejmenovat na *.SCR a dál viz p. Seiner. Pro LT-čko mě nic jednodušší nenapadá..Možná to zní složitě, ale docela to funguje. Navíc to potřebuji jednou za čas.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 10:32
Ten Excel je výborný nápad - pokud se to neopakuje moc často. Jinak bych asi šel do VB nebo Accessu.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 12:01
Ja toto resim v excelu. Souradnice X,Y,X a popis bodu si
poskladam do formatu:
(command "_-insert" "nazev_bloku"" X,Y,Z" "" "" ""
"souradnice Z" "popis" "cislo bodu")

blok ma tri atributy - viditelnou vysku, neviditelny
popis a cislo bodu.

Sloupec s vysledky v excelu oznacim, Ctrl+C, a v AutoCadu
vlozim na prikazovy radek (kliknu na prikazovy radek a
Ctrl+V)

Hotovo. Velka vyhoda je ta, ze nemusite mit pokazde
stejny format vstupniho souboru - vychytate to upravou v
excelu.

V Excelu pouziji funkci 'concatenate()' - napr.

=CONCATENATE("(command ""_-insert"" ""vyska""""
-";B1;",-";C1;",";D1;""" """" """" """" """;D1;"""
""";E1;""" """;A1;""")")
kde a1 - cislo bodu; b1 souradnice X;c1 Y;d1 Z; E1 popis

Míra Koštel
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.kvě.2005 v 20:41

Kdysi jse cetl radu (jednalo se o takto vkladanou krivku), ze souradnice z textoveho souboru se zkopiruji do schranky, v ACADU se do prikazoveho radku napise prikaz LINE nebo PLINE a na vyzvu k zadani souradnic se tam zkopiruje obsah schranky.

Matne si vzpominam, ze jsem to zkusil a fungovalo to, ale pak jsem to uz nikdy nepotreboval, tak si tim nejsem zcela jist

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9742:Jak vložit XY souřadnice z Excelu jako vrcholy křivky v AutoCADu?
Tip 5835:Snadný import souřadnic bodů, čar nebo bloků z Excelu do AutoCADu či AutoCADu LT.
Tip 238:Dostáváme podklady od geodetů, kde zaměřené body a spojnice jsou umístěny v různých výškách. Potřebovali bychom je nějak "splacatit" do roviny - do výšky 0.
Tip 5383:Jak vložit blok do všech vrcholů (nebo koncových bodů) zvolené křivky?
Tip 494:VIPJak načíst (importovat) textový seznam souřadnic bodů X/Y/Z do AutoCADu LT nebo AutoCADu?
Tip 5488:Snadný export souřadnic pracovních 3D bodů ze součásti do Excelu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,824 sekund.