Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5283 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPrerušenie pretínajúcich sa čiar

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
JANíčOK Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 95
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Prerušenie pretínajúcich sa čiar
    Zasláno: 19.srp.2009 v 16:12
Je možné v Inventore prerušiť napr. vynášaciu čiaru kóty ktorá pretína symbol opracovania, alebo prerušiť os ktorá pretína kótu?



Zpět nahoru
JANíčOK Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 95
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 12:39
Veľmi nerád si odpovedám sám sebe Wink
Čo sa týka prerušenia aspoň vynášacej čiary na kóte - to by malo v Inventore fungovať. V knihe Autodesk Inventor - Funkční navrhování v průmyslové praxi je ukážka kde sú tieto prerušenia urobené; ja som niektoré označil:


porov. FOŘT,P.; KLETEČKA,J. Autodesk Inventor - Funkční navrhování v průmyslové praxi. Brno : Computer Press, 2007. 304 s.

Toto fórum som si veľmi obľúbil, pretože som tu našiel veľa zaujímavých vecí, ale neviem prečo, mne sa ešte odpovedi ani v jednej téme nedostalo. Úplne by mi stačilo, keby mi niekto napísal napr. "neviem ako na to", "nedá sa to" a pod., pretože takto fakt neviem či daný problém má ešte zmysel riešiť, alebo nie.
Ďakujem za pochopenie.Smile





Upravil JANíčOK - 20.srp.2009 v 12:45
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 13:09
Docela mne váš obrázek překvapil. Žil jsem v domnění, že to jednoduše nejde. Na obrázku je dokonce i přerušení obrysové čáry (kvůli značce drsnosti). To si také rád nechám napovědět, jak se to dělá.
S osami to řeším (kde to jde) tím, že osu vygeneruji z různých částí prvků a ručně ji dotáhnu kousek od kóty (typický příklad - díra se sražením na obou koncích - udělám osy obou sražení a dotáhnu je k sobě s mezerou, kde může být kóta, značka drsnosti a pod.). Na lepší způsob jsem zatím nepřišel!
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 13:46
Když jsem v nouzi a musím přerušit čáru součásti, dělám to tak, že čáru zneviditelním a jako náčrt dokreslím čáru tak jak potřebuju. U vynášecích čar to může být stejně. Dokreslí se tenká čára ořerušená tam, kde je třeba, a kóta se umístí až na ni. Je to časově náročné, ale pak to stojí za to.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
JANíčOK Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 95
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 14:04
@Charlee:
Ja som to takto nejako skúšal, len neviem prísť na pohľad dokresliť ďalšie čiary - napr. prerušenú vynášaciu čiaru. Je treba založiť nový náčrt?


Upravil JANíčOK - 20.srp.2009 v 17:18
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 14:11
V pohledu je třeba vytvořit nový náčrt. Do něj se promítnou hrany na které se následně navážou dokreslované čáry.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
pavel.janovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Prof. 2023
Stav: Offline
Bodů: 91
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 16:02
Funkční navrhování v průmyslové praxi - to je nějaká sci-fi literatura  Big%20smile?
Takovéto a mnohé jiné úpravy (hromadné zarovnání kót, ohraničení detailu, umístění pozice na ploše a ne pouze na hraně, změna orientace pohledu, částečný pohled, ... ) spadají, nebo do nedávné doby spadaly do kategorie zbožných přání. Sice to jde vždy nějak obejít, ale za svoji cenu by měl Inventor takové funkce obsahovat. Pro/E tohle všechno umí a je škoda, že se Autodesk těmto zdánlivým maličkostem nevěnuje Ouch.
Jinak k přerušení vynášecích čar - tato funkce dlouho chyběla i v samotném AutoCadu, teď už tam snad je (?). Takže ten výkres je asi dotvořen v AutoCadu (= ztráta asociace s modelem), nebo je to ruční práce Clap.

 
Zpět nahoru
JANíčOK Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 95
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2009 v 17:06
@janovskyjdk:
Veľmi by ma zaujímalo ako umiestniť pozíciu na plochu.
PS: V Pro/E som robil dva roky. Teraz robím dva mesiace v Inventore. Viem veľmi dobre o čom hovoríš. Inventor aj Pro/E majú svoje muchy...Wink


Upravil JANíčOK - 20.srp.2009 v 17:17
Zpět nahoru
pavel.janovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Prof. 2023
Stav: Offline
Bodů: 91
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:50
V Pro/E velmi jednoduše. Při umístění se zvolí umístit na plochu a kurzor pak vybíral plochy. Tak jako se šipka drží hrany, mohlo se s pozicí pohybovat na ploše a za její hranici to už nešlo.
Pro/E má samozřejmě svoje mouchy. Ale výše zmíněné funkce obsahuje.
Autodesk nasměroval vývoj na Fusion a ribbony, což zpochybňuje sám velký Sean Dotson, ale ještě nemá dotažené základy (mezi které počítám také plně parametrické promítání hran a pracovních prvků - ne že je něco živé a něco mrtvé).

Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:50
To není takový problém. Pozice se vygeneruje na hraně příslušné součásti a pak se myškou čapne za koncový uzlový bod a přesune se do plochy. Dokonce je to tak chytré, že se šipka (která se vygeneruje při pozicování na hraně) změní na puntík. Je pouze potřeba si dát pozor na to, aby poblíž nebyla hrana nějaké jiné součásti a aby se jí pozice nechytla - pak by se pochopitelně přepsala na tuto součást.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:53
To není zas takový problém. Pozice se vygeneruje na hraně příslušné součásti a pak se myškou čapne za koncový uzlový bod a přetáhne do plochy. Dokonce se při tom změní šipka (která se vygeneruje při tvorbě pozice) na puntík.
Je potřeba dát jenom pozor, aby poblíž nebyla hrana nějaké jiné součásti a aby se to na ní nechytlo - pak by se pozice přepsala na tuto součást.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:55
Omlouvám se za "zdvojený" příspěvek, ale poprvé mi to neodeslalo korektně, tak jsem to zplodil znova a ono mi to nakonec uveřejnilo oba.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:58
Problém je v tom, že tímto ztrácíte vazbu na tuto součástku. Jednoduše jakákoliv změna např. přečíslování pozic v kusovníku se neprojeví změnou na odkazech...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:59
Nevýhoda ale je, že pozice není ukotvena na danou součást.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
pavel.janovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Prof. 2023
Stav: Offline
Bodů: 91
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 07:59
Jasně, dá se bez toho žít. Ale když např. změníte umístění součásti, pozice zůstane mimo. Musíte to hlídat ručně.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 08:04
Původně odeslal(a) Martin Rebenda Martin Rebenda napsal(a):

Problém je v tom, že tímto ztrácíte vazbu na tuto součástku. Jednoduše jakákoliv změna např. přečíslování pozic v kusovníku se neprojeví změnou na odkazech...
Tak to není. Ano, ztratí se polohová vazba a při změně polohy součásti se to musí opravit ručně. Ale vazba na rozpisku zůstává se vším všudy, tedy i přečíslování pozic je akceptováno.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 08:09
Takže pokud se ztratí vazba na součástku, tak čemu je tento odkaz nebo chcete-li pozice? K čemu je takto upravená pozice asociována?
Martin Rebenda
Zpět nahoru
JANíčOK Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čer.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 95
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2009 v 08:10
Keď mám pravdu povedať, vlastnú zostavu som ešte v Inventore nerobil. Skúšal som len nejaké tutorialy atď., ale podľa toho som zbadal, že pozícii "sa najviac páči" na hrane súčiastky, ak by mal niekto nejaký príklad malej zostavičky, v ktorej je to urobené tak ako spomínate vyššie, pošlite prosím, rád by som sa to naučil.
Ďakujem.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6903:VIPSQL heslo pro správu Vault databáze.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 5329:VIPJak rozložit přerušované a komplexní typy čar na segmenty?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,156 sekund.