Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8551 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJak vymodelovat přepouštěcí kanály

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
pospa5 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 13.bře.2009
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
inventor, autocad
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jak vymodelovat přepouštěcí kanály
    Zasláno: 29.říj.2009 v 17:32
zdravím, potřeboval bych poradit jak vymodelovat přepouštěcí kanály na válci u dvoutaktního motoru. Celkem se s tím trápím a nedaří se mi je vymodelovat. díky za rady
Zpět nahoru
Mambo Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 29.led.2007
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2010 student
Stav: Offline
Bodů: 48
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2009 v 11:03
Pokud mate Inv. 2010 tak tady je nedokonceny model valce JAWA 350 (nedokonceny neni zvenci ) (vypada to ze to je mozna i verze souboru 2009 tak to zkuste ja uz nemam bohuzel jak .. )
pokud nemate 2010 tak tady je sat model.
V zasade je to jen sablonovani toho kanalu az po prepousteci okenko to je delane vysunutim. Hrany sou zaobleny az nakonec a to jak klasickym zaoblenim tak zaoblenim s promennym polomerem. Pokud se ma jednat o motor z novejsi doby (neni vkladana litinova vlozka, ale je tam kanal odlity cely ) bude postup podobny jen bych to cele sablonoval a hrany bych vytvoril pres 3D nacrt a krivky.


Upravil Mambo - 02.lis.2009 v 11:10
Zpět nahoru
pospa5 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 13.bře.2009
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
inventor, autocad
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2009 v 19:29
mám 2009, jedná se o motor z trabanta. Zkoušel jsem to přez vysunutí ale nějak se mi to nepodařilo napojit k těm okénkům do válce. Asi to zkusím ještě přez to šablonování. Už mě to napadlo, ale říkal jsem si jestli to nejde nějak "jednodušeji". Díky za odpověď

Tak sem se díval na tu 350 a snad mi to něk´jak pomůže, hlavní rozdíl je v tom, že ten můj válec má kanály jakoby venkem


Upravil pospa5 - 02.lis.2009 v 19:35
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2009 v 07:51
Nevím, co chcete jednoduššího. Většina objemových modelářů je založena na čtyřech základních modelovacích operacích - vytažení, rotace, tažení po trajektorii a šablonování. Tyto možnosti pokryjí naprostou většinu úloh a volba nejvhodnějšího postupu určuje efektivitu práce. A toto je řekl bych přímo školní příklad na použití šablonování. Takže pokusy dostat se tam jiným způsobem sice mohou fungovat, ale určitě daleko komplikovanější cestou.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10696:Jak vymodelovat splétané ocelové lano v Inventoru?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 13146:Jak vymodelovat a vyfrézovat šroubovicovou drážku ve Fusion 360?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,699 sekund.