Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6216 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMicroStation V8 XM a archy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
paznecht Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.zář.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Bentley MicroStation
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: MicroStation V8 XM a archy
    Zasláno: 30.říj.2009 v 10:19
Chtěl bych se zeptat, jestli umí někdo pracovat s archy v MS V8 XM, mám sice podrobnou uživatelskou příručku od P. Sýkory, ale ta toho moc o arších nepíše, jenom je zmíní. Zajímalo by mně, jak referenčně připojit polohopisnou situaci, která je kreslená v M 1:500 a vytisknout ji třeba v M 1:1000. 
Zpět nahoru
MichalM Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 02.čer.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT2024, MicroStation V8i
Stav: Offline
Bodů: 85
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2009 v 11:16
... s "archy" se pracuje obdobně jako s rozvržením v Autocadu. Trochu mne zaráží, proč máte situaci kreslenou 1:500? V modelu se zpavidla kreslí 1:1. Co se týká měřítek, jde pouze o poměr zvětšení/zmenšení.
-----
V uvedeném případu je měřítko Aktivní:Referenčnímu 500:1000
Je-li model kreslen 1:1 pak pro arch 1:1000 platí měřítko Aktivní:Referenčnímu 1:1000 (jeden tiskový mm odpovídá 1000 mm ve skutečnosti)
Zpět nahoru
paznecht Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.zář.2009
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Bentley MicroStation
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2009 v 15:30
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Výkres je ve skutečnosti kreslen 1:1, ale veškeré buňky, texty a čáry jsou umístěny tak, aby se tiskly v M 1:500. Jde mi o to, že potřebuji tato data vytisknout např. v M 1:1000 a musel bych to provést tak, že si musím udělat výřez toho co chci tisknout do zvláštního výkresu/modelu a v něm potom všechny prvky upravit na 1:1000 (tzn. 2x zvětšit), pokud mám ale texty s různými atributy (vxš) tak je to hodně pracné. Nejsem si jistý, jestli to přes archy půjde nějak takhle řešit, ale někde jsem zahlídl zmínku o tom, že by to jít mělo, jen nevím jak.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1865:Jaká verze DGN je podporována v Autodesk MAPu?
Tip 7251:Jak načíst CEL soubory (bloky Microstation) do AutoCADu?
Tip 7153:Převodník mezi formáty DGN a DWG.
Tip 6056:Bezplatný prohlížeč DGN výkresů.
Tip 4674:Publikování 3D DWF z CAD aplikací.
Tip 636:Jak z AutoCADu zapsat nebo naopak načíst formát DGN?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,561 sekund.