Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4972 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoForma

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Petra-EPS Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.lis.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Forma
    Zasláno: 25.lis.2009 v 21:15
Zdarek, poradi mi nekdo?
Mam kompresor a potrebuji udelat obal na neho z polystyrenu. Kompresor bude celý "potopen" v obalu a musi sedet jen na 3 plochách ("obélníkových nohách") a ostatní plochy komperesoru se obalu nesmí dotýkat, tudíž tam musí být vůle... Jak ho tedy mám obtisknout a k tomu přidat vůli a na potřebných míste vůli zrušit ?
DíkyPetra

PS. mám jen model ve .STP

Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2009 v 08:07
1. Načtěte si STP a uložte jako IPT
2. Vymodelujte si vnější obrasy polystyrenu
3. Vytvořte sestavu z obalu a kompresoru
4. Založte nový part, ukončete náčrt a zvolte příkaz "odvozená součást".
5. Obal nechte +, komresor označte - (odečíst)
6. Pomocí prostředků Inventoru (např. Zesílení/odsazení) si dotvořte tvar vnitřní dutiny
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2009 v 14:24

Předpokládám, že model má na povrchu řadu drobných geomteriíí, děr a podobně. Doporučuji z modelu nejprve vytvořit "obal" nejlépe pomocí "odvozené součásti". Zde si můžete nastavit zaslepení děr a malých geomterií, zároveň se i vyplní vnitřek sestavy plným materiálem.

Vznikne tak jednoduchý model, který pak zvětšíte např. odsazením plochy, jak píše pan Mrázek. Zesílení plochy z zjednodušeného modelu je rychlejší a jednodušší na výpočet.
Měřítko by asi vhodné nebylo.
 
Odečtení můžete udělat buďto podle popisu pana Mrázka, pomocí práce s "tělesy". Nebo je možné kopírovat těleso do druhého a pod.
 
 
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2009 v 14:41
Vzhledem k tomu, že Petra neuvádí verzi Inventoru, radil jsem osvědčený "starý" způsob. Práci s tělesy (bodies) a boolovské operace mezi nimi umožňuje (jestli se nemýlím) až verze 2010.
Jinak - když to po sobě čtu, pan František by si na nás "smlsnul". Já mám v příspěvku komresor a pan Horálek geomterii. Ale to už tak na světě chodí - člověk chce pomoci, ale čas tlačí každého...
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Petra-EPS Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.lis.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.lis.2009 v 16:31
Mam invetor 07... Děkuji za návod, našla jsem i zde http://newsletters.hagerman.com/newsletters/ebul47-Tips.htm  , ale porad mi to nejde... Nebyli by ste prosim tak hodni a nezkusili to? Tady je odkaz na kompresor
http://leteckaposta.cz/628675522
Děkuji P.



Upravil Petra-EPS - 28.lis.2009 v 16:46
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2009 v 09:06
1. Inventor 07 neexistuje, máte na mysli Inventor 11 (předchozí verze Inventoru 2008)? Smůla je v tom, že i když by vám někdo pomohl, musí to být ve stejné nebo nižší verzi, jinak nenačtete data i s historií (já používám Inv. 2008)
2. Co vám nejde? - vytvoření odvozené součásti, úpravy stávajícího modelu, zesílení plochy, ...? Zda byla funkce zesílení plochy i ve verzi 11, to nevím, funkce pro práci s tělesy (o kterých psal pan Horálek) ani nehledejte - ty jsou až v poslední verzi. Ostatní by mělo jít, ale bude to piplačka, protože model je dost složitý. Ale musíte jít postupně standardními funkcemi Inventoru - např. řemenici bych obalil válcem (v rovině čela řemenice promítnout vnější obrys průměru řemenice a ten vytáhnout), připevňovací příruby zase nějakým kvádrem. Máte štěstí, že model má pouze vnější tvary, taže se nemusíte starat o "střeva". Až si dostatečně pohrajete s úpravou tělesa, tak udělat finálně obtisk do plystyrénu pomocí odvozené součásti bude bez problémů - to si zkuste na nějakém jednoduchém příkladu (obtiskněte si třeba kouli do kvádru) - to už je jenom rutinní postup.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,626 sekund.