ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.500 registrovaných u nás, celkem 1.094.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.
Katalog CAD bloků
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoŠkolení CAD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6206
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Školení CAD
    Zasláno: 29.lis.2009 v 07:19
Dobrý den,
 
jistojistě někdo z Vás prošel alespoň jedním školením nějakého CAD programu. Rád ybch se proto pozeptal na názor co by dle Vás mělo správné školení obsahovat, abyste jej považovali za přínosné. Vím, že existuje spousta knížek a publikací o tom jak vést školení/prezentaci, ale zajímá mě praktický nadhled a názor. Tzn. jaký počet lidí se Vám zdál optimální, zda Vám stačilo se dívat na to co lektor dělá nebo byste si rádi zkoušeli to co on předvádí i za cenu toho, že nestihnete předepsanou náplň školení tj. otázka zda je pro Vás užitečnější workshop či přednáška atd. atd.
 
Předem děkuji za názory
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2009 v 11:21
Zdravím, na to není vůbec jednoduchá odpověď!
Školení na co? Na základy CADu? Na základy profesních aplikací? Pro pokročilé uživatele?
Už jen tím se obsah a způsob školení liší. Je rozdíl, jestli někoho učíte "tahat čáry" a nebo kreslit v aplikaci ve 3D a pracovat s tím. Na profesní školení se může sejít začátečník a pokročilý v "holém" CADu a už nastávají problémy v komunikaci. Začátečník nestihá a je nervózní, že se vlastně nic nenaučí, pokročilý je zase brzděn a je nervózní, že ztrácí čas malichernostmi a cílenými dotazy dostává do úzkých často i školitele, když není z jeho profese.
Vím o čem mluvím!
 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6206
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2009 v 14:19
Pomiňme základní školení, kdy potřebujeme někoho naučit základy. Bude se jednat samosebou o školení CADu.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2023 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1247
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2009 v 19:25
Snad by stálo za úvahu ještě profesní dělení. Takové vodaře venkoncem nezajímá křížení zdí nebo detaily krovu. A pro elektrikáře ještě nikdo pořádný CAD nevymyslel.
=^..^=
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6206
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2009 v 06:42
Díky za připomínku, jednalo by se o obecnou stavařinu.


Upravil PepaR - 30.lis.2009 v 08:50
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2009 v 08:27
1. Ani tak nezáleží na počtu lidí jako na tom, že každý MUSÍ mít svůj počítač a probírané věci si zkusit. Větší počet lidí pouze přináší problém, že někdo je rychlejší a někdo pomalejší. Optimum vidím tak 4-5 lidí, ale zažil jsemuž přínosná školení v 10 lidech.
2. Obsah školení pochopitelně musí odpovídat potřebě uživatelů a ta potřeba by měla být definovaná. T.zn. základní školení - opravdu pro začátečníky a tam příliš nezáleží, co kdo bude v aplikaci dělat. Čím je školení na vyšší úrovni a zabíhá více do detailů, tím víc záleží na skladbě a úrovni účastníků.
3. Na přesně omezené téma (předvedení omezeného počtu nových nebo zajímavých a méně používaných funkcí) stačí seminář; pokud je specielně připravován pro cílovou skupinu uživatelů, je lepší připravit stručný písemný materiál. 
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2023 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1247
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2009 v 08:41
Hlavně by měli dodržovat Vaše Stavebně-Cadovské přikázání ...
=^..^=
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6206
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2009 v 09:09
Na ně jsem už skoro zapomněl, ale po dalším roce v praxi a kooperaci na několika projektech mě napadly už další body, ale nechám to asi už tak... ;)


Upravil PepaR - 30.lis.2009 v 09:09
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5115:Jaké jsou možnosti školení na AutoCAD, Inventor či Revit?
Tip 12865:Porovnání výkonu ve Fusion 360 - vyhněte se složitým náčrtům.
Tip 12521:Mohou se o uživatelskou licenci střídat různí uživatelé CADu?
Tip 10891:Jak získat postprocesor pro Inventor HSM či Fusion 360 na můj obráběcí stroj?
Tip 5965:UPD - tisk na všechny HP tiskárny přes jeden driver.
Tip 9523:Vault chyba: nebyly nalezeny odpovídající aplikace CAD


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,313 sekund.