Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9258 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna diskusního fóra

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
administrator Zobrazit panel
Admin skupina
Admin skupina

Přihlášen: 01.říj.2003
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna diskusního fóra
    Zasláno: 27.zář.2004 v 21:29

Diskusní skupina "CAD Fórum" přešla z technologie 'mail-listu' (zpráv rozesílaných všem účastníkům e-mailem) na novou podobu založenou na web technologiích. Diskuse jsou nyní odděleny dle produktů/oborů.

Pro použití nového diskusního fóra se prosím nejprve přihlaste (zaregistrujte). Poté můžete využít všech funkcí diskusního fóra, včetně vyhledávání, publikování HTML příspěvků, hlasování v anketách či zasílání notifikací. Chcete-li nadále dostávat informace o nových diskusních příspěvcích e-mailem, ponechte si zapnuté notifikace u jednotlivých diskusních okruhů.

Podrobnější informace najdete v odkazu Pokyny


Proč k této změně došlo?
Počet účastníků blížící se k 1.000 a široký okruh diskutovaných témat, spolu s nemožností zajistit či vynutit jasné označování a kategorizaci příspěvků, znamenal obtěžování řady účastníků velkým množstvím e-mailů, které nespadaly do okruhu zájmů daného účastníka.
Řada uživatelů rovněž postrádala přístup do archivu starších příspěvků (byl a je udržován pouze na VIP serveru) s funkcí vyhledávání, či možnosti formátování a řazení příspěvků do tematických okruhů (threadů). Ve web podobě jsou fóra přístupná i širšímu okruhu uživatelů, i náhodných návštěvníků.
Hlavní nevýhoda web fóra - to že narozdíl od e-mailu (push) vyžaduje aktivitu uživatele pro zjištění nových příspěvků (pull), je omezena funkcí zasílání notifikací u jednotlivých fór (je implicitně zapnuta). Web fóra tedy můžete prakticky používat stejně jako původní e-mail fórum - příspěvky vám nadále přicházejí filtrovatelným e-mailem a pouze pokud chcete odpovědět či zahájit nové téma, klepnete místo e-mail odpovědi na příslušný web odkaz (např. z notifikačního e-mailu) a odpověď napíšete ve web rozhraní. Doporučujeme rovněž volbu Přihlásit > Automatické přihlášení, pomocí níž ušetříte zadávání jména a hesla.
Naprostá většina oborových diskusích fór ve světě dnes používá tuto web technologii.

-Administrátor

Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 09:29

Dobrý den.

    Poslední mail z CAD Fóra mi došel 30.4.2003.  Při tom mi pošta celou dobu chodí pošta včetně X-News od XANADU. Při příležitostních setkáních na výstavách nebo při instalování nové verze AutoCADu se ptal členů CAD Studia, později XANADU a i našeho administrátora, jaké mohou být důvody a nikdo mio nedokázal odpovědět. Za vše prý může robot.

    Ani jsem nedostal mail, ve kterém by mi bylo oznámeno, že jsem vyloučen z fóra pro své chování, jak je nyní uvedeno při současné registraci.

    Doufám, že tato forma bude pro mě výhodnější z následujících důvodů:

- maily se mi od 30.4.2003 po nákupu nového PC a ACADu od XANADU nepodařilo zprovozdnit

- Vzhledem k tomu, že nejsem VIP, (tzn. ti co jsou zapojeni do subscription ?)kteří se mohli dostat k historii zpráv jen vítám příležitost dostat se třeba i ke starším příspěvkům

- jsem zaměstnanec a je ode mne požadován i určitý výkon a tím pádem se nemohu každý den probírat došlými maily. Z uvedeného důvodu usuzuji, že i třídění bude přínosné pro lepší orientaci v příspěvcích.   

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 09:39

U vás to je skutečně nějaký technický problém, vyloučen ani jinak uměle omezen jste určitě z naší strany nebyl. Mohu vám přeposlat několik tisíc e-mailů - hlášení o nedoručitelnosti příspěvků na vaši adresu. Tyto potíže by ale každopádně teď měly odpadnout.

VIP účet je placená služba s ročním předplatným. 1roční přístup poskytujeme zdarma při nákupu non-retail (tedy ne LT) produktů Autodesk nebo nákupu Autodesk Subscription u firmy Xanadu.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
guruboy Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.pro.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2004 v 11:40
Dotaz na administrátora: Lze nějakým způsobem zrušit zasílání notifikací na nová témata Cad fóra? V nastavení nemam zatrhnuto jedine forum (na nove také), přesto mi notifikace stale chodí a nemohu se jich zbavit. Lze to nějak vyřešit? Děkuji.

uživatel guruboy
mjandak@volny.cz
Zpět nahoru
Keberdle Václav Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2006 LT,Rhinoceros 4,Catia 4
Stav: Offline
Bodů: 152
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2004 v 11:47
Abych pravdu rekl,taky jsem stoho byly dost zmateni.

Zpět nahoru
Honza Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Stav: Offline
Bodů: 85
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2004 v 12:58
Vtip je v tom, že v tom formuláři zatrháváte CO NECHCETE.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2004 v 13:00
Ne, zrušit nelze. Fórum "-CAD Fórum-" by mělo sloužit hlavně pro oznamování novinek a změn (nelze zde např. zakládat nová témata). Nahrazuje funkci "hromadného obeslání" účastníků.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10476:Proporcionální protažení, posun s protažením v AutoCADu.
Tip 3101:Automatické upozornění při doplnění či změně souboru projektu.
Tip 6135:Typy čar pro urbanismus a územně plánovací dokumentaci (UPD).
Tip 3792:Zpřístupnění tipů "CAD Fórum" přímo z nápovědy AutoCADu.
Tip 12589:Jak vyřešit zapomenuté heslo ve vašem Autodesk ID?
Tip 1314:Online Vývěska pro okno Dnes.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,988 sekund.