Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1841 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMateriál střechy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
edaurd98 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2016, Revit2016, AutocadArchitecture2017...
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Materiál střechy
    Zasláno: 21.dub.2016 v 22:22
Zdravim, mám prosbu. Nějakým způsobem se nemůžu dobelhat k řešení problému se střechou, konkrétně její materiál/povrch. Nejde mi na ní aplikovat žádný materiál z knihovny materiálů a to i když rozpojím střešní desky, či rozložím funkcí rozložit (zde už materiál změnit lze, jenže se vykreslí pouze jeho barva, např. dávám  prejzové červené tašky a střecha pouze zčervená). Děkuju za případné rady/tipy, jsem začátečník, zřejmě to bude nějaká banalita, nebo je možný, že to nepůjde. :(   Eddie
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2016 v 08:54
Dobry den,
Ano, Strecha (_Roof) je v ACA tak trochu zvlastni, podobne jako napr Massgroup... Nema totiz styl a lze upravovat jedine Objekty...
Nevim jakym zpusobem pridavate objektum (stylum) jednotlive materialy, asi z ToolPaletty.. To je ale jedno.
Zkuste prosim oznacit strechu, a v kontextove nabidce vybrat EditObjectDisplay...

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1753/Roof_01.png



Pak vyberte zalozku Materials a tady si rucne material muzete zmenit... 


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1753/Roof_02.png



Pri pridavani materialu z ToolPaletty (paleta nastroju) se po vyberu objektu zkuste podivat do prikazoveho radku, kde se Vas asi ACA bude ptat, zda chcete material priradit Stylu nebo Objektu - musite dat Objekt!

A ohledne nahledu textury (tasek) na povrchu desky... Tech pricin muze byt vicero...
  • zapntee si prosim v ACA, zobrazovaci styl Realistic - tam ale taky nekdy texturu nevidim (to ale protoze my to delame jinak..)
  • zkontrolujte si v nastaveni ACA, zda mate spravne nastavene cesty k Texturam (v pripade ze by byly blbe, ACA by to ale hlasil - ze emuze najit cestu k nejakym *.JPGsouborum)
  • zkuste na omaterialovane strese (desce) spustit cvicne _Render a uvidite, zda se Vam to bude rendrovat s taskami nebo bez.
  • ...
Pak dejte vedet, jak jste dopadl :)

Zdravim
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
edaurd98 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2016, Revit2016, AutocadArchitecture2017...
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2016 v 11:50
Díky moc za reakci JASponza ! Halvně za Váš čas, vše tohle jsem zkoušel, možná je problém ten, že nemám plnou verzi ACA, ale jen studentskou Sleepy. Mám omezen výběr materiálů ve výběru definice materiálů, zajímalo by mě tedy, jak přidat vybraný materiál do těch definic. Ještě jendou díky! Eddie

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 64889/13091581_1685049661744174_2060297886_o.png


Zpět nahoru
edaurd98 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2016, Revit2016, AutocadArchitecture2017...
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2016 v 12:08
Tak jsem na to přišel. Díky moc ještě jednou ! :)
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 64889/hašda.jpeg

Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2016 v 14:07
Rádo se stalo... ;-)
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7275:VIPSpádová vrstva polystyren betonu ve skladbě ploché střechy Revitu.
Tip 4144:Jak vytvořit kuželovitou střechu v Revitu?
Tip 7720:Popiska struktury složených podlah a střech v Revitu.
Tip 1956:Jak zvětšit hladkost oblé střechy v Architectural Desktopu?
Tip 4465:Protažení stěny k několika střechám.
Tip 3049:Jak dotáhnout střechu ke štítové stěně sousední budovy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,715 sekund.