Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7716 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoOcelové zárubně nosná monolitická stěna

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
petrik11 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.bře.2015
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2014, AutoCAD2015
Stav: Offline
Bodů: 62
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Ocelové zárubně nosná monolitická stěna
    Zasláno: 12.led.2018 v 11:16
Zdravím,
řeším takový problém. Mám monolitické nosné stěny o tloušťce 250 mm. Chci tam dát ocelové zárubně, ale nevím, jak je okótovat. Běžně se v nosné stěně dělá otvor o několik centimetrů větší a do něj se zárubně zazdí, ale to nás učili dříve a to měly zárubně šířku menší než tloušťka stěny. Vznikl tedy ozub. Jen že já běžně vídám ocelové zárubně na šířku celé stěny, která je třeba 200 mm. Natož nedokáži si představit, že se v monolitické stěně nechá otvor větší než je potřeba a pak se nějak dozdívá.

Snažil jsem se tedy o tom něco najít a našel jsem ocelové rohové zárubně. Jestli jsem to správně pochopil, tak se napřed vytvoří samotný otvor a tam se následně vloží po částech ocelová zárubeň, která se pak pospojuje v rozích.

Tak že nemusím vytvářet otvor větší o dozdívku. Tedy bych předpokládal, že se bude kótovat otvor stejně jako u obložkových zárubní. Předpokládám správně?
Nebo jaký je technologický postup při osazování ocelových zárubní do takto masivní stěny?

Děkuji za informaci.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2018 v 11:44
Záleží dosti na výrobci jaké má požadavky na stavební připravenost.
Něco se dá vyčíst např. u výrobce MONTKOV nebo HSE
U ostatních je to asi podobné.
Zpět nahoru
petrik11 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.bře.2015
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2014, AutoCAD2015
Stav: Offline
Bodů: 62
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2018 v 12:07
Jde mi hlavně o to, jak se tedy takovéto dveře ve stavebním výkrese kótují.
Klasicky okótuji stavební otvor a ten je větší jen o šířku zárubní?
Zpět nahoru
MichalM Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 02.čer.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT2024, MicroStation V8i
Stav: Offline
Bodů: 85
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2018 v 19:44
Dobrý den, my to řešíme takto: velikost otvoru v monolitické stěně pro osazení skládané zárubně je okótovaná ve výkresu tvarů (betonáře zajímá pouze, kde a jak veliký otvor mají vybednit) a ve stavebním výkresu pak kótujeme už jen velikost dveří (poloha a velikost otvoru je již dána betonovou konstrukcí - nelze předpokládat, že někdo bude přesekávat masivní betonovou stěnu podle stavebního výkresu). Ve stavebním výkresu tedy co nejjednodušeji, stačí pro orientaci na osu. Hlavně si dejte pozor na to, že ve výkresu tvarů je výška otvoru od horního líce desky a né od líce čisté podlahy, otvor je větší o montážní výšku zárubně a i o skladbu podlahy.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10509:Jak napojit konstrukci monolitického schodiště na nosnou vrstvu stropní desky?
Tip 7671:Změna orientace stávající stěny beze změny její pozice.
Tip 5568:VIPJak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical?
Tip 9554:VIPVýpočet celkové hmotnosti ocelové konstrukce potrubního systému.
Tip 14023:VIPNefunguje export z Revitu do SCIA (R2S) - No elements of the specified type is found
Tip 10696:Jak vymodelovat splétané ocelové lano v Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,766 sekund.