Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8791 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVytvoření výkresové dokumentace pro ozubená kola

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
likosman Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2018
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2018, Solid Works 2017
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vytvoření výkresové dokumentace pro ozubená kola
    Zasláno: 04.dub.2018 v 13:41
Dobrý den, 
měl bych na Vás otázku ohledně tvorby výkresové dokumentace ozubeného kola. Jedná se o o to, že mám vytvořenou součást pomocí generátoru ozubených kol a potřeboval bych vytvořit výkres této součásti. Problém je v zobrazení součásti kde jsou všechny zuby do detailu vykreslené a já bych potřeboval toto ozubené kolo zobrazit jako válcovou plochu, kde budou zuby reprezentovány jen třemi tenkými čarami. Vím že v aplikaci Solid Works jsou možné konfigurace, které umožńují do jedné části zavést více modelů, kde si při tvorbě výkresu mohu vybrat jednu konfiguraci pro zobrazení součísti v pohledech a druhou konfiguraci pro zobrazení axonometrického pohledu na výkresu, Existuje tato podobná možnost i v Inventoru?

Děkuji za odpověď.
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.dub.2018 v 09:41
Dobrý den,

nevim jak přesně u solidworksu to je. Ale zkoušel jsem to ted v Inventoru. V součastí jde vytvořít více těles. V položce pohledy jsem si vytvořil další pohled, kde jsem měl zobrazené jen těleso 2. A na výkrese jsem si vybirál mezi pohledy (hlavní půdovodní mi zobrazil obě tělesa, druhý pohled jen těleso dvě).

To mate do školy projekt? V praxi se totiž od výkreslování jen tři kružnic symbolujicí zuby odpustilu s nastupém cadu.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
likosman Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2018
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2018, Solid Works 2017
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2018 v 16:13
Ano přesně tak jedná se o projekt do školy, přesněji řečeno jedná se o jednu ze zápočtových prací na ČVUT na Fakultě strojní. Mohl by jste mi osvětlit jakým způsobem jste postupoval? Já mám vytvořenou součást z Spur Gear designu a co se týče využití více objemových těles tak nemám vůbec zdání jakým způsobem se postupuje. Děkuji za odpověď.
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2018 v 16:22
Hmm na čvut trvá na "starém" způsobu zobrazení kol. Po nás to chtěli jen na střední, at víme jak se to kreslí. Na VŠB nám řekl, mate CADy a ty už kola vykresli a je to lepší pro lidi co nejsou z oboru. Jinak v praxi se zobrazuji normálně zuby.

Když mate součást tak si v ipt udělejte načrt, kde zakreslite ty tři kružnice (nejspíše to bude jedna ze základních rovin) a promitněte i střed naboje. Potom dejte příkaz vysunout a jak jsou ikony - Přidát, odebrát, průnik, tak je pod nimi ikona nové těleso. A tu vyberete.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9718:Jak získat detailní geometrii ozubeného kola v Inventoru?
Tip 8522:Jak získat přesný tvar zubu ozubeného kola?
Tip 6766:Čelní ozubené kolo v Inventoru.
Tip 12642:Jak vymodelovat ozubené kolo a ozubený převod ve Fusion 360?
Tip 10863:Jak v Inventoru navrhnout ozubené kolo z plastu?
Tip 8516:Jak aplikovat vypočtené ozubení na existující prvek/plochu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,523 sekund.