Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6278 
Katalog CAD bloků
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMax rozměry ipt

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <123 archiv
Autor
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 13:49

Z povzdálí sleduji tuto velice zajímavou debatu a čekám jako sup, co z Vás vypadne.

Já se sanažím maximálně využívat databázy MechSoftu (nakonec i plocháč se dá ohnout, když do parametru touštka dosadíte sílu plocháče). Takto mám zajištěno, že mi rozměry polotovaru skáčou do kusovníku. Překvapilo mně proto že v 9. jsou nějaká omezení v používání BOMů. Mám je dost podstatně využívané: název (nerad bych, aby se mi v kusovníku objevovali podobné ptákoviny jako "Šroub s válcovou hlavou a vnitřním šestihranem" atd., mám tam i německou mutaci) materiál (to je kapitola sama pro sebe - nechápu proč si každý .ipt s sebou tahá materiálovou tabulku, velmi pracně editovatelnou - trvalé změny v šabloně - navíc MechSoft používá šablony mně nedostupné a ještě anglické. Proč nelze materiál volit z externí editovatelné tabulky- mohlo by tam být i porovnání zahraničních norem. Do kusovníku by pak samozřejmě lezlo číselné označení materiálu dle příslušné normy a ne nějakej Steel, Mild a pod.).

jiná věc jsou různé složitosti (těch ale není zas až moc), ale hlavně plechy. To by byla bomba. Jelikož jsem na štýru s programováním (naposledy jsem něco psal ve Fortranu za krále Klacka) toužebně vzhlížím jestli z Vás něco nevypadne. Dejte prosím vědět.

Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 14:10


no v součastnosti mě zakazníci honěj jak zdutou kozu, tak je vůbec zázrak, že mám na nějakou diskusi čas.. štěstí, že den má tolik hodin.. takže si na programování možná udělám čas tedka přes víkend, třeba se mě něco povede sesmolit, ale bude to šito na míru mím potřebám, takže nějakou univerzální aplikaci nečekejte

add Mechsoft: ve slavných dobách AI5 šlo vzorové dílce Mechsoftu pro generování součástí přímo editovat a také textové detabázové soubory z nichž se vytahovaly rozměry a názvy.
Takže sem si dal tu práci a nastavil vše tak aby mě vyhovovalo (normy dle ČSN nikoliv ISO EN ČSN, materiál tak jak má být...11373, 11600, pojmenování taktéž - takže žádný šroub se šestihrannou hlavou (ikdyž tak se to podle ISO fakt jmenuje) + třeba díru v maticích sem zvětšil na rozměr šroubu, aby mě to při kontrole kolizí neukazovalo kolize..apod ) a takto vytáhanou databázi (cca 1500 dílů) používám doted...

Různé popisky, rozměry atd mám nasáčkované do několika proměnných z kterých to beru pokud se to vyrábí.. pokud je to normalizované, tak se to táhá z BOMů.. už sem to tady párkrát psal, externě to pak zpracuju ( vymažu materiál u normálií, nějak přeformátuju texty, oddělím rozměry...) a přes works to vytisknu anebo exportuju do xls apod

Sem se snažil rozpoutat diskusi, jak toto dělají ostatní, ale nějak to vyšumělo bez odezvy, tak si spokojeně šmudlím dál podle sebe a směju se těm, co to dělají nějak extrémě složitě a nemožou se z toho vymotat
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 14:16

Reagujem na tie materiály v Inventore.

Mechsoft nemám, DA som si po preformátovaní disku opätovne už nenainštaloval...Počkám si na AIS 10 a potom to začnem študovať...

Ak som Vás správne pochopil, hovoríte že nejde v AIS9 pri vkladaní normalizovaných súčiastok vyberať materiál...To ale ide. Treba si ho len zprístupniť. (dúfam že som Vás správne pochopil...)

 

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 14:28
Nevím... mě tento problém netíží.. ale jen pro třesnost - u normalizovaných dílců se materiál uvádět nemá, je zahrnut v označení normy jako doplňová číslice

Spíš je to potřeba volit u hutních plotovarů..ty táhám jak sem spal předtím, tzn žádný problém tam nemám (11353, 11373, 11600 sem si tam už dávno doplnil) - a hranaté a kulaté tvary kreslím přímo - čtverec anebo kruh nakreslím rychleji, než když do budu táhat z mechsoftu
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 15:53

Protože mám 9. stále ještě v šuplíku (nebyl čas), vyděsila mně zmínka o BUMeh a jejich používání. Nic víc. Mám to nastaveno tak, že to celkem slušně funguje a nerad bych o to přišel. Snaha je "jen" o to, aby se změny projevily automaticky do kusovníku aniž bych mzsel ručně opravovat třeba jen jednu proměnou - (semeniště možných chyb). Momentálně mně vlastně bolí jen ty plechy.

Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2005 v 16:11
BOM1,2,3 normálně funkuje - prostředí je trošku pozměněné (třeba hutní profily jsou schované pod "nosník"), ale jinak se s tím dá normálně žít

Přechod na AI9 doporučuji, budete příjemně překvapen používáním stylů - já to považuji za největší + která tato verze má - chvilku to teda trvalo, než sem to nastavil k obrazu svému, ale pak už je to balada
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2005 v 11:21

Původně odeslal(a) EuroTec EuroTec napsal(a):

...Já se sanažím maximálně využívat databázy MechSoftu (nakonec i plocháč se dá ohnout, když do parametru touštka dosadíte sílu plocháče). Takto mám zajištěno, že mi rozměry polotovaru skáčou do kusovníku. ..

  1. často potřebujete nejprve navrhout tvar dílu a pak se rozhodovat z čeho jej vyrobit
  2. při vkládání profilů z knihovny se upravované rozměry neprojeví v kusovníku (musel bych jako otrok stále "vyměňovat komponenty")

Velmi si cením návrhu pana Janči. S použitím rutiny pana Lišky se snad podaří kusovníky průběžně aktualizovat... Dík za podněty.

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2005 v 11:32
Původně odeslal(a) Radek Pícha Radek Pícha napsal(a):

při vkládání profilů z knihovny se upravované rozměry neprojeví v kusovníku (musel bych jako otrok stále "vyměňovat komponenty")

Neviem či Vás chápem správne, ale prečo "stale vyměňovat" ? Ved to ide celkom pohodlne editovať. A v kusovníku sa to tiež prejaví...

 

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2005 v 12:43

Myslíte editovat text, který vystupuje do kusovníku? Tato debata hledá jak toto nemuset dělat. Stává se, že pro množství práce zapomenete po úpravě rozměru opravit i text s rozměrem vystupující do kusovníku.

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2005 v 14:08
Ne editovat text. Prostě změnit objekt v MechSoftu (lze ho i vyměnit za něco úplně jiného). Do kusovníku leze vždy to, co jste naposledy vybral v knihovně = BOMy se přepisují samy. Samozřejmně se jedná o jednoduché součástky
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2005 v 22:51
Náhodou netušíte někdo:
- jak se dá přerušit běh VB sciptu ? (na nějaký interní podmět, který jeho během vznikl) - na další pokračování bych pak musel na něco kliknout... tedka používám MsgBox - vipadá to dost amatérsky

- existuje nějaký příkaz na pauzu ?

- jak měnit položku např. Label.Caption za běhu ? prozatím se mi povedlo rozchodit UserForm.Caption - u ostatních změny dosáhnu až po ukončení běhu.. chci vypisovat informace průběžně

- prokousávám se tím slíbeným makrem na kontrolu polotovarů a nějak nemožu rozchodit dělení řetězce dvěma znaky = "x" nebo "-"
pro jeden to funkuje: popis = Split(xyz, "x")
ale jak tam dstat i to "-" netuším (v php by to bylo [x-])
tak toto už sem odladil, nepovešdlo se mi to přímou cestou ale přednahrazením před samotným rozdělením


Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2005 v 15:59
Přináším první vlaštovku, toho co jsem sesmolil - kliknutím na obr získáte plný náhled
celý kod je postaven na základu od pana Lišky, viz předcházející strana ( http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=533&PN=1&TP N=5) + dodělané podle vlastních potřeb - každý používá jiný způsob značení, takže finální provedení nechávámna každém z Vás co se do toho pustí


.....
pokračuji i druhou vlaštovkou v trošku lepším provedením s ošetřením rozměrů obsahující 2 aneno 4 číselné údaje (což pochopitelně není ve formu vidět) a s možností volby zavírání souborů při nalezení nesrovnalostí.. prozatím se mě nějak moc nechce ladit možnost přímé editace nesprávných hodnot
ke kontrole jsem připojil i aktualizaci hmotnosti (se zaokrouhlením na celá kg při hmotnostech přesahující 50kg), ale protože soubory otvírám v cyklu s podmínkou
while dir("cesta k adresáři" <>"")
tak musím zavírat bez uložení, jinak se to zacyklí.. (asi by to chtělo vymyslet lepší variantu - prozatím to řeším ukládáním souborů do jiného adresáře a zpětným ručním překopírováním - tím se ale může narušit identifikace souborů...)


Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2005 v 22:59
Povedlo se někomu rozchodit to makro od p. Baďury ?

Doufám, že nebudu za hujera - ale třeba někomu zkrátím trápení s tím makrem - při vkládání došlo k vložení mezery do D5CDD505-2E9C-101B-9397-08002B2CF9AE + kod není zcelá úplný - na konci je volání Call oPropSets.FlushToFile - a raději si zapněte ohlašování chyb...

Ať se vám všem daří    a máte hezkou neděli

a pokud chcete využívat "dokonalosti" AI při zobrazování měřítek (0,33 => 1:3) tak si zakažte ShowScaleAsInventor

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.bře.2005 v 18:57

Nevíte jak
a) nastavit automatickou aktualizaci rozpisky?
b) spustit aktualizaci rozpisky makrem VBA?

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Jan Liska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor,Producstream
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.bře.2005 v 20:35

Dobrý den,

pro aktualizaci rozpisky můžete použít metodu Update objektu PartsList.

S pozdravem

 

Jan Liška
Autodesk Consulting
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2005 v 09:43

Pane Liška, děkuji za aktualizaci rozpisky, fungující zápis je:

'Aktualizace rozpisky, kde oVykres je dokument typu výkres
oVykres.ActiveSheet.PartsLists.Item(1).Update

Měl bych ještě jednu prosbu:
Dalo by se domluvit vytvoření Add-In z mého AplicationProject?
Nemám vývojové prostředí, které je na to podle dřívějšího příspěvku potřebné.

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8044:VIPNastavení počáteční velikosti pohledu pro první náčrt.
Tip 7617:Jak načíst CAD model z Inventoru do 3ds Max?
Tip 1696:Jak spočíst potřebné rozlišení stínovaného obrázku pro tisk na určitý formát papíru?
Tip 1698:Jak v 3D Studiu umístit Slunce do "nekonečna"?
Tip 377:Jak načíst soubory Autodesk Inventoru do 3D Studia VIZ?
Tip 12738:3ds Max mi přestal importovat IPT/IAM soubory Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <123 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,344 sekund.