Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2643 

CAD tip CAD tip # 11172:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Celkový počet rozvržení jako textové pole.

A - odpověď AutoCAD standardně nenabízí údaj o celkovém počtu rozvržení ve formě systémové proměnné, takže nelze jednoduše vytvářet automatická textová pole ve tvaru "Strana X z Y" např. pro rohová razítka.

Pomocí jednoduchého reaktoru TotalLayouts ale můžete tuto funkci do vašeho AutoCADu přidat a automatizovat tak dávková vykreslení.

Pro vytvoření takovéhoto automatického textu budete potřebovat dvě textová pole - aktuální název/číslo rozvržení/stránky a celkový počet rozvržení (stránek). Aktuální název rozvržení je přístupný pomocí proměnné CTAB, takže toto pole je dostupné v Jiné > Systémová proměnná:

Proměnnou pro celkový počet rozvržení si vytvoříme, a to jako automaticky aktualizovanou LISP proměnnou "totallayouts". Tento údaj pak bude dostupný v dialogu Pole pomocí Jiné > Proměnná Lisp:

Ale nejprve si musíme tuto proměnnou nadefinovat a zajistit, aby byla dynamicky aktualizována kdykoliv přidáte nebo vymažete rozvržení. To lze zajistit tímto jednoduchým LISP kódem:

Kód reaktoru si můžete stáhnout z www.cadstudio.cz/download. Pro automatické načtení a spuštění tohoto kódu v každém sezení DWG výkresu ve vašem AutoCADu jej přidejte do sady Při spuštění v příkazu APLČTI - přetáhněte stažený LSP soubor (uložený v některé support složce AutoCADu) na ikonku aktovky v dialogu Načíst aplikace.

Potom zkomponujte vámi požadovaný MText, TPole nebo Atribut pomocí výše zmíněných proměnných.
ACAD
100% *  CAD 
15.11.2016    1731×   FAQ  
atribut autocad lisp proměnná text výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist