Máte GIS data ve formátu SHP nebo jiný datový zdroj - např. i v AutoCADu, kde je geometrie (např. 3D úsečky reprezentující hrany řeky) uložená formou X,Y v metrech a jejich výšky Z v milimetrech (např. 254567). Pro další zpracování potřebujete Z-ové výšky úseček převést na metry resp. je vydělit tisícem.
Prostřednictvím mapových dotazů nelze jednoduše měnit geometrii, ale problém lze elegantně vyřešit pomocí importu (příkaz MAPIMPORT) do AutoCAD entit. Všechny importované entity označte, udělejte z nich blok s různými měřítky v osách XYZ, a v ose Z nastavte měřítko 0.001. Nakonec blok rozbijte a přes příkaz MAPEXPORT vyexportujte geometrii zpět do 3D formátu SHP.
Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky:
Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost. Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů. Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení. Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.