Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz slaví 20 let]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2406 

CAD tip CAD tip # 1537:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Co to je proxy entita (objekt)?

A - odpověď Proxy entita (objekt) je náhradní grafická reprezentace inteligentního uživatelského objektu, který byl přidán do DWG výkresu AutoCADu nějakou nadstavbovou aplikací (rozšiřující možnosti standardních objektů AutoCADu). Bez této aplikace AutoCAD takovému novému objektu "nerozumí" - neví jak jej zobrazit a použije proto jen v objektu nadefinovanou náhradní (přibližnou, "proxy") grafickou reprezentaci (pokud existuje). Proxy objekty se navíc mohou vyskytovat i v tabulkách výkresu (dictionary).

Příkladem takovýchto inteligentních objektů jsou například objekty Mechanical Desktopu (součást, plocha...), Architectural Desktopu (stěny, dveře...), Land Desktopu, objekty Civil 3D, popiska aplikace XANADU - LiveLabel, apod.

Místo samotné aplikace stačí na plné zobrazení objektů (a manipulaci s nimi) mnohdy i tzv. "Object Enabler" - jakási "runtime verze" původní nadstavbové aplikace, kterou si můžete nainstalovat (nebo automaticky stáhnout jako tzv. "Live Enabler") do "holého" AutoCADu, AutoCADu LT nebo třeba i jen do VoloView.

ACADMDTADTLDTLTVoloCivil
100% *  CAD 
7.8.2001    7955×   FAQ  
autocad civil součást stěna výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist