Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 2928 

CAD tip CAD tip # 11217:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Timeout pro uvolnění licence Vault klienta.

A - odpověď Potřebujete nastavit uvolnění licence při nečinnosti uživatele, ale volba TIMEOUT v souboru licenčních parametrů adskflex.opt pro Vault nefunguje.

Mechanismus plovoucích síťových licencí pro Vault Professional pracuje jinak než pro ostatní produkty Autodesku. Vault klient si licenci vyžádá na Vault serveru a ten teprve komunikuje s AdLM (LMTOOLS) a rezervuje potřebnou licenci. Nelze tedy přímo řídit parametry vydávané klientské licence Vaultu jako u jiných produktů.

Nelze tedy takto ani použít parametr TIMEOUT. Mechanismus Vault licencí ale má napevno vestavěný timeout - 30 minut. Po 30 minutách nečinnosti klienta je licence Vaultu automaticky uvolněna. Při pozdějším pokračování v práci je vyžádána nová licence.

Vault
100% *  CAD 
13.12.2016    644×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Vault ·

Zpět   Všechny další tipy

V prohlížeči A360 Viewer chybí některé pohledy a listy Revit projektu. « | » Kdo je považován za "studenta" s nárokem na bezplatnou licenci CAD software Autodesk?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist