Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 3670 

CAD tip CAD tip # 9056:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

V jakém pořadí se uplatní počáteční podmínky v Simulation CFD?

A - odpověď Počáteční podmínky výpočtu simulačního modelu se uplatňují na povrchové plochy CAD modelu. Z počátečních podmínek vychází následný výpočet metodou konečných prvků (FEM). Pokud jsou některé povrchy modelu společně sdíleny více tělesy, uplatí se jejich různé počáteční podmínky opakovaně, v tomto pořadí.

  • Autodesk Simulation CFD najde nejnižší definovanou teplotu a automaticky ji přiřadí celému modelu. Není-li teplota definována, použije 0°C.
  • Jsou aplikovány okrajové podmínky. Ty nejsou měněny počátečními podmínkami z následujících dvou kroků.
  • Počáteční podmínky objemových modelů. Podmínky jsou přiřazeny v pořadí ID jednotlivých objemů. Teplota je přiřazena objemovému modelu a všem jeho povrchovým plochám. Pokud nově přiřazovaný objemový model sdílí povrch s jiným, již přiřazeným objemovým modelem, je počáteční teplota daného povrchu změněna. Objemový model tekutiny je zpravidla posledním objemem vytvářeným v simulačním modelu, takže má nejvyšší číslo ID. Všechny "namočené" pevné povrchy tak budou přenastaveny na počáteční podmínky získané z tekutiny.
  • Všechny počáteční podmínky povrchů jsou přiřazovány v pořadí ID povrchu. Toto pravidlo můžete využít pro obnovení podmínek pevných povrchů na požadovanou hodnotu - a to přidáním počátečních podmínek povrchu na požadované "namočené" povrchové plochy

Reference okolního prostředí neovlivňuje počáteční podmínky. Pro ověření výchozích podmínek spusťte výpočet simulace pro 0 kroků/iterací simulace.

SimulationCFD
100% *  CAD 
28.1.2013    1217×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Simulation/CFD · CFD ·

Zpět   Všechny další tipy

Při přepnutí pohledu se mi samy vypnou/zapnou určité hladiny. « | » Volba typu 3D pohledu v Revitu - perspektivní, ortografický

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist