Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6287

CAD tip CAD tip # 12958:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

3D modely skutečných závitů v Inventoru 2024, 2023, 2022 a 2021.

A - odpověď Nadstavbová freeware aplikace threadModeler je osvědčený nástroj pro převod standardních kosmetických závitů vytvářených Inventorem na skutečné 3D modely závitů (např. pro export do STL).

Aplikaci najdete ke stažení na Autodesk Apps. Problém je, že tato aplikace je oficiálně podporována jen pro Inventor verze 2020 a starší. Nicméně jednoduchou úpravou ji přizpůsobíte pro použití i v Inventoru 2021, 2022, 2023 a 2024 (popř. vyšších).

Aplikaci nainstalujte z Apps a poté přejděte do složky c:\ProgramData\Autodesk\ApplicationPlugins\coolOrange_threadModeler.bundle\. V Notepadu otevřete soubor PackageContents.xml a upravte řetězec SeriesMax="Ir24" na SeriesMax="Ir31". Soubor uložte.

Nyní v podsložce Contents otevřete v Notepadu soubor coolOrange.ThreadModeler.Inventor.addin a řádek 11 s parametrem SupportedSoftwareVersionSmallerThan vymažte. Soubor opět uložte.

Nyní spusťte Inventor. V ribbonu Nástroje > Možnosti > Doplňky spusťte dialog a odblokujte a načtěte plugin coolorange-ThreadModeler.

Vytvořte objekt s vnitřním nebo vnějším závitem funkcí Závit (Thread) v Inventoru. Z ribbonu coolOrange zvolte funkci threadModeler a v dialogu Control vyberte vámi vytvořený závit (vybírejte jej ve stromu modelování, nikoliv v samotném modelu). Vyberte šablonu závitu (ISO/BSW) a potvrďte tlačítkem OK. Bude vymodelován skutečný 3D model závitu daných parametrů.

Závity vytvořené tímto způsobem nejsou primárně určeny pro 3D tisk. Pro tento účel mohou vyžadovat další úpravy.

Inventor
100% *  CAD,CAM 
21.5.2021    2301×  
dialog export inventor model převod šablona text tisk XML závit
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist