Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 2717

CAD tip CAD tip # 13088:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

3DSolSz - výkaz rozměrů 3D těles.

A - odpověď Pokud potřebujete z DWG výkresu extrahovat rozměrová data vybraných 3D těles (např. desek nábytkové sestavy, přířezů, apod.), nelze ani pro jednoduché kvádry využít extrakci příkazu EXTRDATA, protože pro objekty typu 3DSolid nejsou k dispozici parametry šířka, délka (hloubka) a výška.

Můžete si ale pomoci díky jednoduché freeware LISP aplikaci 3DSolSz (solid size). V té zvolíte objemová 3D tělesa typu Kvádr (Box), popř. obecná objemová tělesa "3D solid" a příkaz vypíše jejich rozměry X/Y/Z, resp. rozměry ohraničujícího kvádru. Zároveň rozměry vyexportuje do CSV souboru pro tabulky Excelu.

Aplikaci 3DSolSz si stáhněte z Download, načtěte do AutoCADu pomocí APLČTI a spusťte zadáním příkazu 3DSOLSZ (kvádry) nebo 3DSOLSZBB (bounding-boxy, ohraničující kvádry, pro jakýkoliv tvar tělesa). Aplikace vypíše rozměry šířka, délka a výška pro jednotlivá tělesa. Umí rovněž sdružit tělesa stejných rozměrů, volitelně i pokud jsou jinak orientovaná v osách X, Y a Z.

ACAD
100% *  CAD 
7.10.2021    1667×  
excel lisp sestava výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist