Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4395

CAD tip CAD tip # 7590:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatická analýza energetických nároků budovy.

A - odpověď BIM aplikace Autodesk Revit Architecture nabízí nástroje pro automatickou analýzu stavby z hlediska energetických nároků. Výsledky analýzy mohou být důležité pro optimalizaci návrhu budovy i pro investora - zejména pro nízkoenergetické domy, minimalizaci provozních nákladů a minimalizaci vlivu stavby na životní prostředí.

Tzv. "Koncepční energetickou analýzu" (Conceptual Energy Analysis, CEA) nabízí modul Subscription Advantage Pack (SAP) pro Revit 2011 (viz Download). Z 3D geometrie projektu, jeho polohy a zadaných parametrů (stavební materiály, místnosti, lidi) vytvoří zprávu s údaji o energetické náročnosti - intenzitu využití energie, celkovou spotřebu (kWh), energetický potenciál obnovitelných zdrojů, roční uhlíkové emise, roční náklady na elektřinu a vytápění, tepelné zátěže (topení/chlazení) v průběhu roku, atd.

Můžete tak snadno a rychle porovnávat vliv různých variant návrhu na spotřebu a projektovat tak ekologicky a nákladově optimalizované domy.

Viz ukázkové CAD video #42:

Revit2011
100% *  CAD 
1.10.2010    2797×  
materiál revit
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2011 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist