Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7134

CAD tip CAD tip # 8418:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatická síťová instalace Inventoru z připraveného rozmístění.

A - odpověď Pokud se chystáte instalovat Autodesk Inventor na několik pracovních stanic ve vaší síti, můžete si instalaci zjednodušit a usnadnit vytvořením jednotného přednastaveného instalačního obrazu, tzv. rozmístění (administrativní obraz, deployment image). Tímto způsobem lze zjednodušit instalace licencí Inventoru využívajících plovoucí licence ale i klasické lokální licence.

Nejprve je potřeba vytvořit onen instalační obraz, ze kterého budou klienti následně spouštět automatickou instalaci. Z instalačního média Inventoru (nebo Product Design Suite či Factory Design Suite) spusťte instalaci a zvolte funkci "Vytvořit rozmístění".

Vytvořit rozmístění

V následném kroku průvodce zvolte název konfigurace instalačního obrazu (zde: FKDV-Inv2012-32) a síťovou cestu k tomuto obrazu (sdílenou složku na vašem serveru). Můžete rovněž nastavit další parametry pro následné klientské instalace (např. tichý režim).

Parametry instalace

Zvolte typ vaší licence (lokální/síťová), zadejte vaše sériové číslo a produktový klíč a popř. určete typ a název licenčního serveru - např. distribuovaný licenční server (na serverech SRV-LIC1 a SRV-LIC2):

Licenční server

Instalační program si vyžádá - podobně jako při běžné instalaci - potvrzení jednotlivých instalovaných komponent (Inventor, Vault, Design Review, Inventor Fusion) a vypočte celkový objem instalačního obrazu. Nezapomeňte nastavit (šipky/trojúhelníčky) konfigurační volby jednotlivých komponent. Můžete tak rovněž ověřit online dostupnost Service Packů a případně je zahrnout do administrativního obrazu - buď připojením (následné aplikování) nebo sloučením MSI (instalovány rovnou).

Tlačítkem "Vytvořit" vygenerujete potřebné instalační soubory, spolu se samotnou instalační aplikací SETUP.EXE, kterou budou klienti spouštět. Tou pak bez dalších dotazů nainstalují Inventor na své stanice.

Komponenty instalace

Po vygenerování centrálního síťového obrazu se zobrazí potvrzení a odkaz na adresu (síťového zástupce, .LNK soubor), ze které budou klienti Inventor instalovat. Tu pak můžete zveřejnit členům týmu - např. na firemním intranetovém serveru.

Síťové rozmístění Inventoru lze ve Windows zajistit i dalšími metodami, např.:

  • Skriptováním (VBscript, JavaScript)
  • Pomocí objektů zásad skupin (GPO)
  • Pomocí nástroje Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM)
  • Pomocí externího nástroje pro tvorbu obrazu disku (např. Norton Ghost)

Síťové instalace mohou vyžadovat předem nainstalovanou systémovou komponentu Microsoft .Net Framework 4.0. Je potřeba vytvořit samostatné instalační obrazy pro 32bitové a 64bitové instalace.

Do síťového obrazu lze přidávat i další komponenty Inventoru potřebné pro klientské stanice. Kontaktujte CAD Studio pro pomoc se síťovým rozmístěním CAD aplikací Autodesk.

Inv2012InvPro2012DesignSuite
100% *  CAD 
18.1.2012    3808×  
fusion instalace inventor konfigurace licence sdílení skupina vault
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor 2012 · InvPro2012 · DesignSuite ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist