Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6463

CAD tip CAD tip # 6679:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Automatické číslování bloků AutoCADu (čítač InsertC)

A - odpověď Pokud potřebujete vkládat očíslované bloky s narůstajícími čísly v atributu, nebo automaticky přečíslovat (očíslovat) stávající bloky ve vašem DWG výkresu, můžete použít bezplatnou utilitu CADstudio InsertC. InsertC obashuje dva příkazy - InsertC a BlockC.

Příkaz InsertC je "číslovací" verze příkazu VLOŽ (_INSERT. Vloží zadaný blok a automaticky vyplní jeho první (resp. zadaný) atribut hodnotou zvyšujícího se čísla. Blok můžete určit buď ukázáním existující reference nebo zadáním jeho jména.

Příkaz BlockC vezme výběrovou množinu stávajících bloků (nebo multiodkazů s bloky) a vyplní (přečísluje) jejich první (resp. zadané) atributy sérií zvyšujících se čísel. Bloky můžete třídit (ovlivnit jejich pořadí číslování) buď pořadím výběru, nebo podle jejich souřadnice X nebo Y.

Oba číslovací příkazy umožňují určit počáteční hodnotu čítače, plus předponu (lze využít i pro úvodní nuly) a příponu generovaného čísla. Můžete rovněž využít LISP proměnnou insertc:Inc pro nastavení přírůstku (pokud je jiný než +1, např. 0.1), LISP proměnnou insertc:Prec pro nastavení desetinné přesnosti (desetinné přírůstky) a LISP proměnnou insertc:AttNo pro určení pořadového čísla měněného atributu. Např. (setq insertc:AttNo 2)

LISP aplikaci InsertC si můžete stáhnout na Download. Stažený VLX soubor načtete pomocí APLČTI a spusťte napsáním příkazu INSERTC nebo BLOCKC.

Viz ukázky (klikněte pro větší):

ACADADT
100% *  CAD 
17.5.2009    11652×  
atribut blok lisp proměnná reference souřadnice výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD · AutoCAD Architecture ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist