Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6471

CAD tip CAD tip # 8598:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Blikající vzhled 3D modelů Revitu v Autodesk Showcase.

A - odpověď 3D scény Revitu načtené pomocí FBX do Autodesk Showcase se při interaktivním pohybu rendrovanou scénou mohou v některých případech zobrazovat s grafickými chybami, jako blikající, chvílemi zobrazující jiný (černý) materiál nebo vnitřní teselační linie objektů.

Existují tři možné příčiny tohoto problému:

  1. Grafická karta - Showcase využívá velký grafický výkon, jakékoliv nekompatibility mohou způsobit problémy; zkontrolujte a případně zaktualizujte Windows drivery vaší grafické karty
  2. Nesjednocené normály - některé plošky mohou být naimportovány jako "rubové", lícem mířící pryč od kamery; je potřeba sjednotit normály plošek tak, aby "hleděly" do kamery - použijte v Showcase funkci Edit > Always Face Surface Normals to Camera
  3. Překrývající se plochy - vliv zaokrouhlování může vyvolat blikání překrávajících se ploch; dva různé povrchy na stejném místě (např. terén a asfaltová silnice) se mohou zobrazovat střídavě v závislosti na aktuálním směru pohledu; řešení tohoto problému není snadné, ale zkuste trochu zvýšit (v ose Z) plochu, která má být "nahoře"

Podobné problémy se mohou projevit i v 3ds Max - také tady použijte "Unify normals" pro normalizaci 3D modelů importovaných pomocí formátu FBX z aplikací Revit, AutoCAD nebo jiných CAD aplikací.

RevitShowcaseMax
100% *  CAD 
20.4.2012    2589×  
autocad formát materiál model povrch revit terén
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · Showcase · 3ds Max ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist