Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4861

CAD tip CAD tip # 7729:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Chyby a rozmazání celobarevných (solid) šraf v PDF souboru z AutoCADu.

A - odpověď Solid (celobarevné) šrafy publikované do PDF souboru mohou obsahovat náhodné čáry a výpadky (jako když dochází inkoust), nebo mohou být rozmazané, rozpixelované.

Tento zobrazovací problém PDF souboru může nastat při publikování z libovolné verze AutoCADu, přes libovolný PDF driver (free/shareware i vestavěný ovladač), na libovolném PDF prohlížeči.

Doporučujeme použít PDF driver vestavěný ve vyšších verzích AutoCADu (tedy "DWG to PDF"). V něm můžete případně nastavit vyšší přesnost/rozlišení.

Při publikování si nastavte styl zobrazení "2D drátový model", jinak AutoCAD bude vytvářet rastrová PDF. Nepomůže-li to, v příkazu KONFIGGRAF nastavte 2D zobrazení na "Základní režim" (ve starší verzích, 2019-, nastavte promměnou HQGEOM na 0). V Uživatelských vlastnostech PDF ovladače nastavte Vlastnosti > Kvalita > Řízení slučování na "Slučovat čáry".

Každopádně jsou to jen artefakty zobrazení na monitoru - při tisku se problém neprojeví. Pro lepší zobrazení můžete v Adobe Acrobatu vypnout volbu "Vyhladit čarové grafiky" (Smooth line art) v Úpravy > Předvolby > Zobrazení stránky > Vykreslení. Znázornění celobarevných šraf lze rovněž přepnout na rastrové zpracování - pak nedochází k čarovým efektům, ale výstupní PDF soubor je větší.

ACADACLTADTACADMPlantMapCivil3D
100% *  CAD 
14.1.2011    3375×   FAQ  
autocad kvalita model prohlížeč publikování šrafy tisk vlastnosti
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist