Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1011

CAD tip CAD tip # 12737:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Co znamená omezení na 10 aktivních dokumentů v bezplatné osobní verzi Fusion 360?

A - odpověď Nové oznámené omezení na "10 aktivních dokumentů" v bezplatné osobní (kutilské, hobby) licenci Autodesk Fusion 360 (od ledna 2021, viz) vyvolalo řadu otázek. Co tedy přesně toto omezení znamená?

Především co NEZNAMENÁ: neomezuje rozsah ani počet dokumentů (3D návrhů, výkresů, desek plošných spojů) ani projektů (tedy složek na nejvyšší úrovni ve vašem datovém panelu) - ve vašem účtu můžete mít i nadále uložen neomezený počet těchto položek. Žádné soubory nebudou odstraněny. Rovněž se netýká žádné jiné licence než osobní (ani startup, ani studentské, ani komerční, ani trial).

Dosud byly všechny vaše návrhy a dokumenty automaticky aktivní. Můžete je kdykoliv otevírat a upravovat bez ohledu na jejich stáří.

Co přinese změna od ledna 2021:

  • Omezení na 10 aktivních dokumentů si představte jako 10 pozic, kam můžete umístit jakýkoliv dokument, který chcete kdykoliv otevírat a upravovat. Všechny vaše ostatní dokumenty budou i nadále uloženy ve vašich projektech, a to v novém, neaktivním stavu. Zůstávají čistě pod vaši kontrolou, uložené ve vašich projektech.
  • Až dosáhnete kapacity 10 dokumentů a budete se chtít vrátit ke staršímu návrhu a upravovat jej, můžete tak učinit deaktivací jednoho z aktivních dokumentů a aktivací onoho staršího neaktivního dokumentu - vymění si místa. A opět, můžete i nadále udržovat všechny vaše návrhy a projekty ve vašem úložišti, bez omezení počtu neaktivních dokumentů.
  • PDF dokumenty, obrázky, prezentace, tabulky, atd. se nezapočítávají do limitu 10 aktivních dokumentů - těchto souborů můžete mít aktivních neomezeně.
  • Máte-li sestavu odkazující na další návrhy, započítává se sestava i každá reference (je-li otevřena) jako jeden samostatný dokument. Sestavy ale mohou odkazovat aktivní i neaktivní dokumenty. Budete i nadále schopni upravovat odkazované návrhy, pokud jsou tyto návrhy také aktivní. Pokud jsou v sestavě odkazované návrhy neaktivní, můžete s vaší sestavou i nadále pracovat, ale takové reference budou ve stavu jen pro čtení (read-only).
  • V případě elektroniky jsou knihovna návrhu, schéma a 2D deska plošných spojů započítány jako 1 dokument.

Jak postupovat po dosažení limitu 10 dokumentů?

Otevřete si Datový panel (tečkovaná ikona vlevo nahoře) a některé vaše starší projekty/dokumenty nastavte jako "needitovatelné" (neupravitelné, jen pro čtení, read-only, neaktivní) - tím se uvolní kapacita pro nové (editovatelné, aktivní) dokumenty až do limitu 10. Stavy dokumentů, se kterými potřebujete pracovat, můžete libovolně střídat - max. je ale může být aktivních jen 10. Samozřejmě kdykoliv můžete přejít na komerční verzi Fusion bez těchto omezení.

Uživatelské interakce s mechanismem aktivace dokumentů budou upřesněny v lednu 2021. Cílem omezení je nekomplikovat příliš práci hobby uživatelům a přitom zamezit zneužívání bezplatné verze této profesionální aplikace ke komerčním projektům.

Fusion360
100% *  CAD 
20.9.2020    1644×  
fusion knihovna licence obrázek reference sestava účet výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Fusion 360 360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist