Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6133

CAD tip CAD tip # 7733:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Dávkové publikování téhož výkresu na různé tiskárny.

A - odpověď Pokud je součástí vašeho postupu závěrečného tisku projektu vytištění kopií na více tiskárnách najednou (pracovní kopie na laserové tiskárně, hlavní paré na plotru, DWF do archivu, apod.), můžete použít tohoto postupu.

Nejprve je třeba ve výkresu předdefinovat vzhled stránky (nastavení parametrů listu). V příkazu VZHLEDSTR vytvořte Nové nastavení - např. "Laserovka" a "Plotr" (je potřeba definovat pro model i rozvržení). Nadefinujte v nich parametry tisku a zvolte konkrétní periferní zařízení (název, vlastnosti).

Nyní spusťte standardní dialog PUBLIKUJ a zvolte listy pro tisk/publikování. Nezapomeňte, že listy mohou pocházet i z několika různých DWG souborů. Pokud chcete list tisknout na více zařízeních, vložte jej vícekrát. Ve sloupci "Nastavení stránky" zvolte požadovaný vzhled - např. "Plotr", "Laserovka" (pro vícenásobně vložené listy zvolte u každého jiný). Pro opakované tisky si nezapomeňte seznam listů uložit (.DSD). Spuštěním procesu publikování zajistíte hromadný tisk všech zadaných listů projektu na předem určená zařízení.

Publikování na více zařízeních

ACADADTACADMCivil
100% *  CAD 
17.1.2011    2368×  
model publikování součást tisk výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist