Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4018

CAD tip CAD tip # 13294:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

DBXscanBlocks - hromadný výkaz bloků či atributů ze složky DWG výkresů.

A - odpověď Pomocí bezplatné bonus utility DBXscanBlocks (CS+, pro zákazníky Arkance Systems k dispozici na Helpdesku) můžete jednoduše provést hromadný report s výkazem počtu specifikovaných bloků v jednotlivých výkresech nebo s výkazem hodnot specifikovaných atributů.

Po stažení VLX souboru z Download a jeho načtení do AutoCADu (APLČTI) zadejte příkaz DBXSCANBLOCKS, určete složku, která se má procházet (včetně podsložek) a určete formát výstupu (textový report nebo export výkazu do CSV pro Excel). Zadejte název výstupního souboru a zvolte režim Blocks (jen počty bloků) nebo Attributes (včetně hodnot atributů v jednotlivých referencích bloků). Volitelně určete masku pro filtrování jen určitých názvů bloků nebo jen určitých atributů (např. jen "NázevProjektu" z bloku "RohovéRazítko"). Poté aplikace automaticky projde všechny DWG soubory v zadané složce a jejích podsložkách a z výkresů extrahované informace (výkaz) zapíše do zadaného souboru.

Pro určení masky názvu bloků nebo názvu (tagu) atributů použijte zástupné znaky wcmatch, např. Blok*, Kreslo# nebo seznam Mistnost*,Okno?).

V režimu Excel jsou párové dvojice názevbloku-počet nebo názevatributu-hodnota zapisovány dle potřeby do dalších sloupců tabulky směrem doprava.

Výkaz bloků:

Výkaz atributů:

Pomocí tohoto nástroje můžete dávkově extrahovat hodnoty názvů bloků (např. název projektu), počítat dveře atd.

Aplikace je součástí sady CS DBX utilities

ACADADTPlantACADMCivilMap
100% *  CAD 
15.4.2022    2690×  
atribut blok excel export formát reference součást výkaz výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist