Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5305

CAD tip CAD tip # 13072:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Doplnění vlastních 3D modelů do Custom Asset Library v Enscape.

A - odpověď Knihovnu stafážních objektů pro scény a VR vašich BIM projektů v aplikaci Enspace si můžete doplnit o vlastní, vámi uploadované 3D modely.

V panelu Enscape Assets Library > Custom Assets si tlačítkem "+" můžete nahrát vlastní objekty jednotlivě nebo hromadně (dávkově). Enscape akceptuje 3D modely v CAD formátech glTF (.gltf), OBJ (*.obj) nebo FBX (*.fbx), a to včetně texturovaných modelů. Je doporučeno používat low-polygon verze modelů, bez nadměrné složitosti (objemu), která by následně zpomalovala rendering 3D scén s těmito stafážními objekty. Maximum je 20 tis. polygonů na jeden model.

Při importu určíte název objektu, měřítko, směr os XYZ, soubory materiálů a případný náhradní objekt.

Enscape podporuje též možnost umístění zdrojů zvuku, které mohou doplňovat zvuk do živých procházek, exportovaných scén a videí. Můžete použít zvukové soubor .wav, .mp3, .ogg, .flac, aiff, .au nebo .raw. Ty se budou ve smyčce přehrávat nepřetržitě za chodu aplikace Enscape (pokud máte povolen zvuk). Délka ani velikost těchto souborů není omezena. Zvuk bude tím tišší, čím dále budete od zdroje, ale nebude ovlivněn geometrií scény. Simulace zvuku v Enscape je poměrně náročná na procesor, takže pokud je váš projekt příliš velký nebo detailní, může to vést až k pádu aplikace - proto doporučujeme nepoužívat příliš mnoho zdrojů zvuku najednou.

RevitEnscape
100% *  CAD 
16.9.2021    1065×  
formát import knihovna materiál měřítko model simulace
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit · Enscape ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist