Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3308

CAD tip CAD tip # 7926:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

DWGsync - synchronizovaný zoom/pan více výkresů.

A - odpověď CADstudio DWGsync je doplňková utilita pro AutoCAD 2012/2011/2010 (32/64-bit). Řeší synchronizované zoomování/panoramování 2 nebo více podobných DWG souborů. Může být použita např. pro vizuální porovnávání výkresů, ko-prohlížení předchozí verze výkresu, apod.

Pomocí NETLOAD načtěte soubor DWGsync.DLL do vašeho sezení AutoCADu. Otevřete alespoň dva DWG výkresy v AutoCADu a v hlavním (master) výkresu spusťte příkaz DWGSYNC (napište jej nebo spusťte z ribbonu) - to zinicializuje synchronizační proces. Volitelně jsou vertikálně poskládány i vaše výkresy. Můžete otevřít dva různé DWG výkresy nebo dvakrát tentýž DWG soubor (druhá kopie bude jen pro čtení) - např. pro porovnání starého/nového stavu.

Klávesa [ScrollLock] řídí propojení mezi otevřenými DWG soubory.

Nyní změňte záběr v MASTER výkresu (zoom nebo pan) pomocí libovolného příkazu pro zoomování či panoramování (-PP, ZOOM, RZOOM...), nebo pomocí středního tlačítka či kolečka myši. Všechny závislé výkresy budou automaticky zazoomovány, odpanoramovány stejným způsobem, se zachováním stejného záběru. Alternativně můžete použít příkaz DWGSYNCUPD pro ruční aktualizaci výkresů (můžete jej přiřadit na klávesovou zkratku).

Nástrojový panel DWGsync připojený k titulku "master" výkresu můžete použít pro řízení funkcí DWGsync - zaškrtnutí zapíná a vypíná živé propojení (stejné jako klávesa ScrollLock na klávesnci), ikonka "refresh" provede příkaz DWGSYNCUPD, ikonka "exit" ukončí DWGsync.

DWGsync

Viz též YouTube video předvádějící práci aplikace DWGsync.

Aplikaci DWGsync můžete stáhnout z www.cadstudio.cz/download

ACAD
100% *  CAD 
18.4.2011    2451×  
autocad výkres zkratka
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist