Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5643

CAD tip CAD tip # 7707:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

ETRS89 se zpřesněným rámcem ETRF2000 a S-JTSK (Autodesk GIS).

A - odpověď Od 2.1.2011 došlo v ČR ke zpřesnění souřadnicového systému ETRS89 (nový rámec ETRF2000) a převodních postupů mezi ETRS89 a S-JTSK pro zeměměřičské účely.

Tato změna neovlivní funkce transformace souřadnicových systémů vestavěné v aplikacích AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Autodesk MapGuide nebo Topobase.

Implementace transformace souřadnic systému S-JTSK (do jiných souřad.systémů) v GIS aplikacích firmy Autodesk využívá sedmiprvkovou transformaci, která dosahuje přesnosti cca do 40 centimetrů. Takže změna rámce ETRF2000 (zpřesnění o řád cm) nemá zásadní vliv. Programy Autodesku nejsou primárně určeny pro geodetické výpočty. Pro účel, kterému slouží, by přesný přepočet s vyrovnáním na síť bodů byl velmi problematický z hlediska výkonu aplikace – souřadnicové systémy se transformují online i ve webových řešeních MapGuide a Topobase Web.

Zmiňované omezení přesnosti se týká jen vestavěných transformací souřadnicových systémů, nikoliv samotného zpracování a znázornění bodů/map.

MapCivilTBMapG
100% *  CAD 
3.1.2011    3489×  
autocad civil mapa souřadnice
 
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist