Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 1517

CAD tip CAD tip # 11641:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Export DWG výkresu z AutoCADu do formátu SVG.

A - odpověď SVG (Scalable Vector Graphics - škálovatelná vektorová grafika) je značkovací jazyk a formát souboru, který popisuje dvojrozměrnou vektorovou grafiku pomocí XML. Formát SVG je základním otevřeným formátem pro vektorovou grafiku používanou na webových stránkách.

Pokud potřebujete tvořit vektorové soubory SVG obrázků přímo z vašich DWG výkresů v AutoCADu, můžete využít bonus utilitu CAD Studia - SVG Export. Nadstavbovou LISP aplikaci SVG Export si můžete stáhnout z Download. Do AutoCADu ji načtete příkazem APLČTI a samotný export spustíte zapsáním příkazu SVGOUT. Export doporučujeme provádět na kopii výkresu, může dojít k jeho modifikaci.

Příkaz se dotáže na výběr exportovaných objektů, název SVG souboru (implicitně stejný jako výkres), na desetinnou přesnost a šířku "pera". SVG Export podporuje prakticky všechny typy 2D a 3D objektů (zjednoduší je na prosté křivky), s výjimkou textů kót a odkazů, rastrových obrázků, bodů a dalších speciálních typů objektů. Aplikace je určena především pro přenos obrysů a tvarů, nikoliv pro obecnou konverzi DWG ani jako nástroj pro publikování výkresů na internet (viz DWF a A360). Při exportu jsou (volitelně) respektovány barvy entit a je možné doplnit i uměle přidanou výplň (ve stejné barvě).

Výsledný SVG soubor je možné přímo zobrazit v běžných moderních web prohlížečích - např. Google Chrome, MSIE, Edge nebo Opera.

Free/trial verze SVG Exportu podporuje pouze jediný DWG objekt. Plnou verzi odemknete autorizací aplikace (příkaz CADSTUDIOREG). Autorizační kód si vygenerujete zdarma na Helpdesku. Příklad SVG výstupu z DWG výkresu forSVGnest.dwg:

a výsledný SVG soubor.

Pro svaření úsečkových objektů do jednolité obrysové křivky můžete před exportem použít příkaz SVGWELD.

SVG výstup z AutoCADu můžete využít například pro optimalizační (nesting) online aplikaci SVG-Nest.

ACADADTPlantCivil
100% *  CAD 
12.10.2017    5224×   FAQ  
barvy bod export formát kóta křivka lisp obrázek prohlížeč publikování text výkres XML
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist