Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8212

CAD tip CAD tip # 13457:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Historie verzí DWG výkresu přímo v AutoCADu.

A - odpověď Již od verze 2021 nabízí AutoCAD a AutoCAD LT funkci "Historie DWG", která nabízí přehled starších verzí aktuálního DWG souboru, včetně jejich autorů, a umožňuje je mezi sebou vizuálně porovnávat. Funkci najdete v ribbonu Pohled > Historie > Historie DWG nebo v příkazu HISTORIEDWG (_DWGHISTORY).

Podmínkou je uložení a následné otevření DWG souboru přímo v některém ze sdílených cloudových úložišť podporujících verzování uložených dokumentů - Dropbox, Box nebo Microsoft OneDrive. Cloudové služby Autodesk nabízejí vlastní, pokročilejší způsob verzování.

Funkce otevře u takto sdílených DWG souborů paletu HISTORIE VÝKRESU, kde vidíte přehled jednotlivých uložených verzí, jejich autory a čas/datum uložení. Zobrazení palety s přehledem verzí můžete filtrovat podle datumu nebo podle autora. Ikonka Porovnat na řádku s verzí porovná danou verzi s aktuálním (otevřeným) stavem DWG výkresu (barevně odliší přidané a odstraněné objekty).

Počítejte s malým zpožděním v zařazení nové verze v přehledu verzí, vzhledem k synchronizaci cloudu probíhající na pozadí (funkce jednotlivých cloudových úložišť).
ACAD2023ACAD2021ACLTCivilADTACADM
100% *  CAD 
1.9.2022    1277×  
autocad cloud sdílení výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist