Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9890

CAD tip CAD tip # 13693:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Individuální úprava prvků dynamického pole.

A - odpověď AutoCAD nebo AutoCAD LT standardně neumožňuje manipulovat s jednotlivými prvky dynamických polí a před jejich úpravou je nutné pole rozložit (a ztratit tak jeho dynamické chování).

Pomocí nadstavbových aplikací je ale možné provádět některé operace na prvcích (elementech) obdélníkových, polárních a křivkových polí AutoCADu, aniž by se při tom ztratily jejich dynamické funkce.

Příkladem jsou utility HideItem (skrytí vybraných prvků), TrimArr (oříznutí pole k hranici) nebo Scatter (náhodné přebarvení, posunutí, otočení nebo zvětšení prvků). V případě Scatter se individuální modifikace posunutí, rotace nebo zvětšení ruší při následné změně rozpalu řádků/sloupců pole. Nově přidávané prvky pole (např. sloupce) budou mít výchozí vlastnosti.

Pro přebarvení prvků ve Scatter je důležité nastavit výchozí barvu prvku pole na DleBlok. Přebarvovaní se typicky využívá pro vzory dlažeb, dlaždic, fasád či jiných dekorací. HideItem i Scatter lze využít i v AutoCADu LT (2024 a výše).

ACADADTCivilACADMPlantMapACLT2024
100% *  CAD 
9.4.2023    1164×  
autocad barvy vlastnosti
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist