Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6105

CAD tip CAD tip # 12879:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak do DWG připojit více rastrových obrázků najednou?

A - odpověď Příkaz OBRÁZEK ani OBRPŘIPOJ neumožňuje vybrat více rastrových obrázků najednou. Většinou to ani není vhodné, protože pro každý obrázek je pak stejně potřeba jednotlivě určit polohu vložení a měřítko.

Pokud však vkládáte (připojujete) např. georeferencované rastrové mapy, můžete s výhodou využít hromadné vložení obrázků a jejich následné hromadné automatické umístění a natočení.

Freeware aplikace GeoRefImg nabízí od verze 3.1 příkaz IMAGESATTACH, (ribbon Doplňky > GeoRefImg > Připoj obrázky) kterým můžete vybrat a připojit mnoho obrázků najednou. Soubory bitmapových obrázků si postupně vybírejte tlačítkem "Add" v jednotlivých složkách z levého panelu. Mohou být i v různých formátech. Po stisku OK jsou vybrané obrázky z pravého panelu připojeny postupně pod sebou, ve výchozím měřítku.

Pokud jsou pro jednotlivé obrázky k dispozici georeferenční informace (soubory World), můžete následně příkazem GEOREFIMG vybrat všechny vložené obrázky a ty budou přemístěny na správné pozice, ve správném měřítku a natočení.

ACADMapCivilADT
100% *  CAD 
25.2.2021    1377×  
formát mapa měřítko obrázek
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist