Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6355

CAD tip CAD tip # 13041:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak mohu otočit objekt budovy tak, aby byl v půdorysu zarovnán horizontálně (rovně) a v situaci byl zarovnán na sever?

A - odpověď Uvedená problematika se řeší přepínáním orientace z projektového severu na skutečný sever ve vlastnostech konkrétního pohledu.

Projektový sever je v podstatě stav, kdy je stavební objekt vodorovně (horizontálně) vůči danému pohledu. Skutečný sever - zde je reálně natočen podle polohy (situace) vůči severce.

Objekt vždy modelujte horizontálně / vertikálně podle daného půdorysu (neotáčejte jej). Chcete-li projekt otočit podle skutečného severu (jinými slovy, zarovnat jej podle situace), přepněte ve vlastnostech daného pohledu orientaci na Skutečný sever a poté použijte příkaz Správa -> Poloha -> Otočit objekt podle skutečného severu a pohled natočte do požadované polohy.

Pokud jste již měli model natočený jak na projektovém severu, tak na skutečném severu, je třeba to udělat obráceně, v půdorysném zobrazení přepnout na projektový sever: Správa -> Pozice -> Otočit projekt podle projektového severu -> Zarovnat vybraný segment nebo rovinu -> a kliknout na hranu, která má být ve vodorovné rovině (např. horní nebo spodní stěna objektu).

Revit
100% *  CAD 
19.8.2021    1167×  
model správa stěna vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist