Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5782

CAD tip CAD tip # 8768:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak nepřijít o editace DWG výkresu i při ukončení bez uložení.

A - odpověď Pravděpodobně už se vám někdy stalo, že jste si omylem neuložili rozsáhlé editace výkresu v AutoCADu (na výzvu "Uložit změny?" jste odpověděli Ne), nebo jste nechtěně opustili nově kreslený výkres, nebo vám během ukládání nastala chyba sítě nebo disku (v těchto situacích nepomůže zálohování přes vestavěný AutoSave/SV$ ani BAK soubory záloh).

Ve všech těchto případech vám ale pomůže utilita CADstudia z řady zákaznických bonus nástrojů "CS+" - SureSave (viz Download).

Tento LISP reaktor ukládá kopii editovaného (změněného) výkresu při každém uložení a při každém uzavření dokumentu (ať odpovíte Ano nebo Ne), po každý N příkazech a zachovává rovněž AutoSave soubory časových záloh AutoCADu. Pracovní složku s kopiemi výkresu lze nastavit (např. na SSD disk) a hromadně mazat. V případě potřeby můžete ze složky záloh obnovit (zkopírovat) uložený výkres. Aplikace pracuje automaticky a neovlivňuje běžné chování AutoCADu.

Další informace viz SureSave

ACADADTACADMCivilMapACADE
100% *  CAD 
21.8.2012    4589×  
lisp výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist