Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7420

CAD tip CAD tip # 11826:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak ovlivnit měřítko typu čáry či barvu pro neviditelné hrany dokumentačních pohledů?

A - odpověď Neviditelné hrany těles jsou v průmětech vygenerovaných příkazem ZÁKLADNÍPOHLED (viz Tip 11822) standardně zobrazeny přerušovanou čarou. Jak ovlivnit měřítko typu čáry (velikost čárek/mezer), barvu či tloušťku pro tento typ hran ve výkresových pohledech?

Skryté hrany jsou definovány čarami umístěnými v hladině MD_Skrytý (MD_Hidden). Pro tuto hladinu si můžete nadefinovat libovolný typ čáry (např. tečkovaný, dvoučárkovaný, apod.) a libovolnou barvu, tloušťku či průhlednost. Pokud chcete změnit měřítko typu čáry, použijte standardní globální nastavení LTSCALE. Po změně měřítka může být potřeba pohled zaktualizovat - např. jeho dočasnou změnou (Upravit pohled v kontextovém ribbonu) na typ plný stínovaný ("Stínovaný s viditelnými čárami") a pak zpět na typ "Skryté čáry".

Další prvky výkresových pohledů
Viditelné hrany jsou generovány v hladině MD_Viditelný (MD_Visible), neviditelné tečné a závitové hrany a průsečnice jsou generovány v hladině MD_Neviditelná tenká (MD_Hidden Narrow), kdežto viditelné verze těchto prvků v MD_Viditelná úzká (MD_Visible Narrow). Popisky jsou v hladině MD_Poznámky (MD_Annotation), šrafy řezu v hladině MD_Šrafování (MD_Hatching). Vlastnosti těchto hladin pohledů si můžete také předdefinovat v šabloně DWG výkresů.
ACAD
100% *  CAD 
18.3.2018    1816×  
hladina měřítko model řez šablona šrafy výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist