Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4423

CAD tip CAD tip # 7862:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak používat Autodesk Inventor na Apple MacOS?

A - odpověď Provozování Windows aplikace Autodesk Inventor 2010 a 2011 (i vyšší) na počítačích Macintosh je oficiálně podporováno ve dvou režimech:
  1. Boot Camp
    Můžete využít dual-boot režimu a provozovat Inventor nativně v Windows. Vyžaduje Mac OS X 10.5.x nebo vyšší a Boot Camp V 2.0 nebo vyšší. Hardwarové požadavky jsou shodné jako pro Windows. Nevýhodou je nutnost rozdělit disk.
  2. Parallels Desktop
    Inventor lze používat také prostřednictvím virtualizační aplikace Parallels Desktop for Mac (viz, 99€/rok, má i trial režim), bez nutnosti přebootovat do Windows, čímž si usnadníte správu obou OS platforem. Vyžaduje Mac OS X 10.6.x nebo vyšší a Parallels Desktop 5.0.9344 nebo vyšší. Je požadováno 6GB RAM pro 32bitové Windows a 8GB RAM pro 64bitové Windows, resp. Inventor. Virtualizace sníží výkon počítače o jednotky procent.

Další možností je použít virtualizované prostředí VMware Fusion, které sice není oficiálně podporováno Autodeskem, ale Inventor v něm lze provozovat také - kontaktujte CAD Studio pro správné nastavení.

Zprovoznění Inventoru pod Parallels je jednoduché. Nainstalujte a následně nabootujte Parallels na vašem Macu. Z web prohlížeče v Parallels si stáhněte a nainstalujte Inventor. A to je vše - nyní máte Inventor běžící "na MacOS".

Další variantou je použití CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360, která existuje i v nativní MacOS verzi.

Inventor2021Inventor2011Inventor2010
100% Mac  CAD 
17.3.2011    2824×  
fusion inventor prohlížeč správa
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist