Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5771

CAD tip CAD tip # 13632:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak provozovat Revit, Inventor nebo Windows verzi AutoCADu na MacOS?

A - odpověď Pokud používáte počítač Mac (desktop nebo notebook) s MacOS a chcete na něm spouštět Autodesk Revit nebo Inventor (tedy aplikace, které nemají Mac verzi), nebo chcete používat neomezenou Windows verzi AutoCADu (Mac verze má jistá funkční omezení), resp. jeho profesní verze, můžete použít tři metody:
  1. Virtualizační prostředí Parallels s nainstalovanými Windows bude i v MacOS podporovat Windows aplikace, včetně Revitu, Inventoru nebo Windows verze AutoCADu. Virtualizací (emulací) přijdete o několik procent výkonu, ale aplikace bude plně kompatibilní.
  2. Bootovací prostředí Boot Camp umožní provozovat Windows na Macu. Ve Windows pak můžete použít libovolnou aplikaci. Ta bude přímo využívat Mac hardware.
  3. Vzdálený přístup pomocí "terminálové" emulace (remote access) umožní z Macu přistupovat na jiný stroj (např. server, aplikační cloud) s Windows a s nainstalovanými CAD aplikacemi.

Na MacOS samozřejmě můžete využít i nativní verze Autodesk aplikací, jako je Fusion 360, AutoCAD for Mac, AutoCAD LT for Mac nebo Maya, plus veškeré cloudové web aplikace.

RevitInventorACADACLTCivilACADMBIM360
100% MacOS  CAD 
9.2.2023    451×   FAQ  
autocad cloud fusion inventor revit
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist