Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7149

CAD tip CAD tip # 10826:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak řídit stahování a instalaci oprav v Autodesk Desktop App?

A - odpověď CAD Manager má možnost prostřednictvím Autodesk Desktop App řídit způsob stahování a instalace oprav a aktualizací produktů Autodesku na jednotlivých stanicích.

Nastavení systému aktualizací je možné řídit ze 3 míst - z vašeho firemního účtu na Autodesk Accounts, při instalaci a přímo z dané stanice z aplikace Desktop App.

Na web portálu Autodesk Accounts můžete jako Správce daného kontraktu řídit přístup jednotlivých uživatelů a stanic k aktualizacím - to zda budou na dané stanici aktualizace vůbec nabízeny, nebo zda je budete chtít instalovat centrálně, např. pomocí SCCM (Microsoft System Center Configuration Manager). Na portálu přejděte na Správa > PRODUKTY A SLUŽBY > Aktualizace produktů. Zde si můžete jednotlivě stáhnout jednotlivé aktualizace např. pro předběžné otestování. Na této stránce pak klikněte vpravo na ikonu ozubeného kola a zvolte požadované "Nastavení doručování". Buď na "Všechna zařízení", na "Žádná" nebo jen na vybrané pracovní stanice:

Během instalace produktů (síťového rozmístění) můžete rovněž předvolit konzistentní nastavení všech instanci Desktop App - např. společný síťový proxy server, umístění stažených souborů, četnost kontrol aktualizací nebo jiná nastavení. Ve vlastní již nainstalované Desktop App použijte NASTAVENÍ > EXPORT a uložte soubor AutodeskDesktopApp.ini. Ten pak zahrňte do pokročilého nastavení Desktop App při tvorbě síťového rozmístění (nebo následně přepište v C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Autodesk\Autodesk Desktop App\AutodeskDesktopApp.ini):

Poslední možnost nastavení je přímo v nainstalované Deskop App, v menu Nastavení přístupným pod jménem uživatele. Zde můžete vypnout zobrazování upozornění, aktualizace samotné Desktop App nebo nastavit společnou síťovou složku pro stahované aktualizace:

ACAD2017Inv2017Revit2017DWG2017A360
100% *  CAD 
5.4.2016    2614×   Expert
export instalace správa účet
 
Související CAD produkty:
platí pro: AutoCAD 2017 · Inventor 2017 · Revit 2017 · DWG2017 · A360 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist