Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 5110

CAD tip CAD tip # 8417:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak snadno nainstalovat síťovou verzi AutoCADu? (rozmístění)

A - odpověď Pro rychlé a snadné nainstalování AutoCADu na několik stanic v síti je vhodné využít centrální instalační obraz, tzv. rozmístění (administrativní obraz, deployment image). Takto lze zjednodušit instalaci licencí AutoCADu využívajících plovoucí licence, ale i klasické lokální licence.

Nejprve je potřeba vytvořit instalační obraz, ze kterého budou klienti následně spouštět přednastavenou automatickou instalaci. Z instalačního média AutoCADu spusťte instalaci a zvolte funkci "Vytvořit rozmístění".

Vytvořit rozmístění

V dalším kroku zvolte název konfigurace instalačního obrazu (zde: FKDV-ACAD2012-32) a síťovou cestu k tomuto obrazu (složku na serveru). Můžete rovněž nastavit další parametry pro následné klientské instalace (např. tichý režim).

Parametry instalace

Zvolte typ vaší licence (lokální/síťová), zadejte vaše sériové číslo a produktový klíč a popř. určete typ a název licenčního serveru - zde distribuovaný licenční server (na serverech SRV-LIC1 a SRV-LIC2):

Licenční server

Instalační program si vyžádá - podobně jako při běžné instalaci - potvrzení jednotlivých instalovaných komponent a vypočte celkový objem instalačního obrazu. Nezapomeňte nastavit (pomocí šipek) konfigurační volby jednotlivých komponent. Můžete tak rovněž ověřit dostupnost Service Packů a případně je zahrnout do administrativního obrazu - buď připojením (následná aplikace) nebo sloučením (instalovány rovnou).

Tlačítkem "Vytvořit" pak vygenerujete potřebné soubory, spolu s instalační aplikací SETUP.EXE, kterou budou klienti spouštět. Tou pak bez dalších dotazů nainstalují AutoCAD na své stanice.

Komponenty instalace

Po vygenerování centrálního síťového obrazu se zobrazí potvrzení a odkaz na adresu (síťového zástupce, .LNK soubor), ze které budou klienti AutoCAD instalovat. Tu můžete zveřejnit členům týmu - např. na firemním intranetovém serveru.

Dokončení přípravy instalace

Odkazem "Vytvořit a upravit rozmístění.LNK" můžete vytvořené rozmístění kdykoliv následně upravit a změnit jeho parametry:

Úpravy rozmístění

Síťové rozmístění AutoCADu lze ve Windows zajistit i dalšími metodami, např.:
  • Skriptováním (VBscript, JavaScript)
  • Pomocí objektů zásad skupin (GPO)
  • Pomocí nástroje Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM)
  • Pomocí externího nástroje pro tvorbu obrazu disku (např. Norton Ghost)

Síťové instalace mohou vyžadovat předem nainstalovanou systémovou komponentu Microsoft .Net Framework 4.0. Je potřeba vytvořit samostatný obraz pro 32bitové a 64bitové instalace.

Do síťového obrazu instalace AutoCADu lze přidávat i další komponenty potřebné pro klientské stanice. Kontaktujte CAD Studio pro pomoc se síťovým rozmístěním CAD aplikací Autodesk.

ACAD2012ADT2012ACADM2012Map2012Civil2012ACADE2012
100% *  CAD 
17.1.2012    4623×  
autocad instalace konfigurace licence skupina
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist