Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 6231

CAD tip CAD tip # 8645:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak správně sdílet sestavu obsahující normalizované součásti (OC)?

A - odpověď OC Jak zajistit, aby se při otevření sestavy na druhém počitači automaticky načítaly díly normálií z Obsahového centra?

Součásti Obsahového centra Inventoru (Content Center; dále jen OC) se v sestavě ukládají standardně do zvláštní složky (aby se jeden a tentýž šroub neukládal na disk znovu a znovu) a je tedy několik možností jak toto řešit:

Ve firemním prostředí se často tato složka umisťuje jako sdílená na server - pak všichni v rámci podnikové sítě mají tyto soubory k dispozici v jednotném umístění.

Pokud potřebujete přenést sestavu "se vším všudy" vzdáleně, využijte funkci "Pack and Go" (pravé tlačítko myši na souboru v Průzkumníku a volba Pack and go). Tato funkce vytvoří složku se všemi potřebnými daty (dle vašeho nastavení), která jsou nutná pro existenci sestavy.

Další možnost - při vložení dílu OC máte možnost vybrat vkládání dílu jako standard nebo jako běžný (dole v okně kde vybíráte velikost), takto je možné zvolit zda chcete mít soubor ve složce OC nebo chcete ručně vybrat jeho umístění a uložíte jej třeba do složky k sestavě (kde se přenáší standardním způsobem).

Bude fungovat také důsledné zkopírování či replikace odpovídajících složek sestavy, ale je to poněkud kostrbaté a pro praxi nepoužitelné. Zde se nabízí možnost využít některého cloudového sdíleče-synchronizátoru aplikovaného na složku OC - například Dropbox, Sugarsync, Google Disk... Jde ale o sice otestované, nikoliv však oficiálně podporované řešení.

Cesta ke složce OC je určena:

  1. Pomocí nastavení: žluté I > Možnosti > karta Soubor > Soubory Obsahového centra
  2. Přímo v projektovém souboru (je nadřazeno Možnostem), kdy si pro každý projektový soubor můžete nastavení řídit individuálně.

Každopádně upozorňujeme na to, že kopírovat by se měla celá složka projektu (včetně projektového souboru). Pokud budete kopírovat nepřesně, hrozí možnost poškození vzájemných cest součástí v sestavě.

Pro sdílení sestav na více pracovištích je nejvhodnějším řešením využít síťovou správu dat Autodesk Vault, která je v základní verzi bezplatnou součástí licence Inventoru a vedle sdílení součístí OC nabízí i verzování, práva a řadu dalších výhod.

InventorVault
100% *  CAD 
23.5.2012    2738×  
inventor licence sdílení sestava součást správa vault
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Inventor · Vault ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist