Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7348

CAD tip CAD tip # 13149:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak šrafovat vybrané objekty včetně překryvů a ostrůvků?

A - odpověď Příkaz ŠRAFY v AutoCADu s variantou "Výběr objektů" se standardně vyhýbá ostrůvkům ve zvolených šrafovaných objektech (používá metodu "každý druhý" vnořený) a oblastem částečně se překrývajících objektům.

Pokud chcete šrafovat vybrané hranice hromadně (volbou Vše, oknem apod.), bez ohledu na vnořené oblasti nebo překryvy hranic, vyberte při šrafování v rozbaleném panelu Možnosti (nebo v dialogu Šrafy) volbu "Ignorovat detekci ostrůvků" (popř. starší "Žádná detekce ostrůvků", HPISLANDDETECTIONMODE a HPISLANDDETECTION) a "Vytvořit samostatné šrafy" (HPSEPARATE):

Volba "Vytvořit samostatné šrafy" se neprojeví v náhledu a vytvoří samostatné objekty šraf pro jednotlivé oblasti (v překryvné oblasti bude šrafa dvojmo). Nelze tedy vytvořit jednu společnou šrafu plně pokrývající překrývající se objekty (bez vynechání jejich průniku). Toho můžete dosáhnout metodou výběru vnitřních bodů (nikoliv objektů) - ta si vytváří vlastní pomocnou "obrysovou" hranici šrafování.

ACADACLTMapCivil
100% *  CAD 
1.12.2021    1843×  
bod dialog šrafy
 
platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · AutoCAD Map 3D · Civil 3D ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist