Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 7774

CAD tip CAD tip # 10509:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak napojit konstrukci monolitického schodiště na nosnou vrstvu stropní desky?

A - odpověď Při tvorbě monolitického schodiště Autodesk Revit standardně vytvoří konstrukci, která začíná na úrovní asociovaného podlaží. To často znamená, že deska schodiště je uložena na nášlapné vrstvě podlahy. Pokud chcete schodiště upravit tak, aby bylo založeno na nosné konstrukci, jsou dvě možnosti.

První z nich je použití funkce Spojit geometrii z karty Upravit na pásu karet. Tímto vytvoříte na nosné desce nabetonování. Nevýhodou této možnosti je, že propojení schodiště s deskou je pouze grafické v řezech. Model schodiště se tímto nezmění a Revit nevykáže navýšený objem betonu.

Pokud byly stropní deska a skladba podlahy vytvořeny odděleně, je potřeba spojit schodiště právě s objektem podlahové skladby. I tak dojde ke spojení s nosnou konstrukcí.

Druhou možností, kterou získáte mírně odlišný výsledek, je rozšíření základny pod podstupnicí o zápornou hodnotu tloušťky podlahové konstrukce ve vlastnostech schodišťového ramene. Vlastnosti ramene zobrazíte například tak, že vyberete schodiště a v kontextovém menu na pásu karet kliknete na „Upravit schodiště“ a dále vyberete požadované rameno.

V tomto případě upravujete samotný model schodiště a přidaný materiál se vykáže. Nevýhodou je to, že nelze použít funkci spojit geometrii a tloušťky čar v řezu tak nebudou správné.

Revit
100% *  CAD 
29.9.2015    3115×  
materiál model revit řez vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist