Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8509

CAD tip CAD tip # 7685:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak upravit parametry světelného zdroje v Revitu?

A - odpověď Pro správné osvětlení rendrované scény Revitu umělým osvětlením (světly; světelnými zdroji) je potřeba dodržet několik zásad.

Je potřeba nastavit správné schéma osvětlení (interiér: Jen umělé osvětlení). Světla musí být zapnutá (volba Umělé osvětlení). Musí být správně nastavena intenzita světla (ne příliš malá). Zdroj světla nesmí být obklopen neprůhlednou hmotou (častá chyba při tvorbě rodin).

V editoru rodin můžete upravovat podrobné fotometrické parametry světel. Otevřte rodinu světla, vyberte zdroj světla a ve vlastnostech zvolte "Upravit definici světla". V dialogu lze pak nastavit tvar světla (bodové, plošné...) a jeho distribuci (fotometrická síť, kulová...).

Světla - Revit

Umístění a nasměrování zdroje světla je svázáno s referenčními rovinami (Výška zdroje a osa zdroje světla). Tedy pokud posunete referenční rovinu, posune se i zdroj světla (vazba jde případně zrušit). Pokud je kužel světla natočen pod nějakým úhlem, znamená to, že máte jako distribuci světla zvolenu fotometrickou síť nebo bodové světlo. Pak lze náklon světla ovládat přes vlastnosti (parametr Úhel náklonu).

Revit2011
100% *  CAD 
14.12.2010    3234×  
revit rodina vazba
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 2011 ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist