Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 8032

CAD tip CAD tip # 13052:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak v AutoCADu zadat geolokační polohu souřadnicí, bez mapy?

A - odpověď Příkaz GEOGRAFPOLOHA umožňuje v AutoCADu georeferencovat výkres - určit polohu pomocí zadání adresy, souřadnice, nebo ukázáním v mapě, nebo ze souboru.

Pokud přímo máte GPS souřadnici (zeměpisnou šířku a délku), nemusíte se mapou vůbec zabývat a souřadnici můžete zadat přímo. Buď tento pár souřadnic zadejte v horním vyhledávacím poli Adresa, nebo zvolte režim Mapa ale odpovězte Ne na dotaz "Chcete používat službu Online mapová data?" (odpověď se zapamatuje v rámci sezení AutoCADu nebo - pokud zaškrtnete Zapamatovat - tak napořád, viz níže).

Pokud jsou odpovědí Ne online mapová data vypnutá, dialog průvodce geografickou polohou se změní na možnost přímého zadání zeměpisné šířky a délky.

Pokud máte jiný zdroj geolokační informace (adresu, S-JTSK, UTM, what3words, aktuální polohu) a potřebujete získat GPS souřadnice (WGS84), použijte Online převodník mapových souřadnic zde v sekci Převodníky.

Pokud chcete zresetovat "napořád" zapamatovanou volbu použití online mapových dat, použijte příkaz MOŽNOSTI a na kartě Systém přes tlačítko "Nastavení skrytých zpráv" obnovte zobrazování dotazu "Geopozice - Online mapová data":

ACADLTADTCivil
100% *  CAD 
26.8.2021    1803×  
dialog geografický mapa souřadnice výkres
 

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist