Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 3465

CAD tip CAD tip # 13598:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak v DWG AutoCADu číst iVlastnosti modelů a výkresů Inventoru?

A - odpověď Pokud zpracováváte DWG výkresy Inventoru v prostředí AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical, můžete v nich přistupovat i k aktuálním údajům a hodnotám iVlastností (iProperties). Lze je využít pro textové anotace výkresů nebo pro automatické vyplnění hodnot atributů bloků (např. rohového razítka). Hodnoty jsou přístupné ve vlastnostech souboru, v PDM systémech či v nadstavbových aplikacích AutoCADu.

Potřebujete-li ve výkresu iVlastnosti z IPT nebo IAM modelu, překopírujte si nejprve v Inventoru iVlastnosti zvolené modelové vlastnosti do výkresu - viz Nástroje > Možnosti > Nastavení dokumentu > Výkres > Vlastnosti ve výkresu > Kopírovat nastavení iVlastnosti modelu....

Výkres Inventoru uložte do DWG a otevřete jej v AutoCADu. Ve vlastnostech výkresu (VVLASTNOSTI, _DWGPROPS) na kartě Vlastní nyní najdete všechny požadované iVlastnosti z Inventoru.

Chcete-li ve výkresu použít aktuální hodnotu některé z iVlastností, vložte ji jako dynamické textové pole (TPOLE, _FIELD, v textu nebo atributu bloku), v kategorii polí Dokument - např. %<‌\AcVar CustomDP.Projekt>%.

InventorACADACADMVault
100% *  CAD 
10.1.2023    1717×  
atribut blok inventor model text vlastnosti výkres
 
platí pro: Inventor · AutoCAD · AutoCAD Mechanical · Vault ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist