Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 9196

CAD tip CAD tip # 10686:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak v Revitu vytvořit šikmou stěnu pomocí objemu?

A - odpověď Pro vytvoření šikmé stěny je potřeba si nejdříve vytvořit objemové těleso. Na kartě Architektura, na panelu Stavět vybereme nástroj Komponenta, pod tímto nástrojem se skrývají dvě upřesňující volby pro vložení komponenty, vybereme možnost Vytvořit na místě.

zeď, zdi

Otevře se okno Kategorie a parametry rodiny, ze seznamu kategorií vybereme možnost vytvořit Objem.

Následně nás Revit vyzve, abychom zadali název objemu.

Po zadání názvu objemu se nám pás karet zredukuje na karty, na které jsme zvyklí z editoru rodin. V tento moment najedeme na kartu Vytvořit a z panelu Kresli si vybereme nástroj Čára. Nakreslíme čáru o libovolné délce do modelovací plochy. Čáru označíme a stiskneme Ctrl+C, tím jsme si tuto čáru zkopírovali do schránky. Obligátní Ctrl+V v tomto případě není vhodné použít, namísto toho zvolíme funkci Vložit, přesněji podfunkci Zarovnané na vybrané podlaží.

Otevře se nám okno s výčtem podlaží, které jsme si vytvořili v projektu. V tomto seznamu si vybereme podlaží, které nám bude reprezentovat horní hranu budoucí šikmé stěny. Potvrdíme OK.

Čára se nám zkopíruje do druhého podlaží. V této chvíli jsou obě čáry stále nad sebou, proto je důležité najet do Prohlížeče projektu a otevřít si podlaží, do kterého jsme si zkopírovali danou čáru. Tuto čáru si pomocí nástroje Přesunout posuneme o vzdálenost, podle toho jak moc šikmou plochu požadujeme. Nyní je vhodné otevřít si 3D pohled a obě čáry si vybrat, v kontextové nabídce se nám zpřístupní nástroj Vytvořit tvar. Po kliknutí na tento nástroj se nám nabídnou různé tvary hmoty, které ohraničují vytvořené čáry. Vybereme možnost vytvořit šikmou plochu. Nyní již stačí kliknout na funkci Dokončit objem a šikmá plocha se zasadí do modelovací plochy.

Poslední akcí pro vytvoření šikmé stěny bude aplikovat na nově vytvořenou šikmou plochu libovolnou strukturu stěny. Rozklikneme si na kartě Architektura nástroj Stěna a zvolíme funkci Stěna na ploše.

Ve vlastnostech stěny zvolím požadovaný typ stěny a klikneme na šikmou plochu. Stěna se nám nakloní přesně podle náklonu šikmé plochy.

Nově vytvořená šikmá stěna se chová jako hostitel, lze do ní vložit okna dveře atd., pouze při označení nereaguje jako obyčejná stěna a nenabízí uzlové body k přímé modifikaci. Pro následnou modifikaci stěny je nutné najet do úprav objemu šikmé plochy, změnit její parametry a po změně označit stěnu a v kontextové nabídce vybrat volbu Přizpůsobit ploše.
Revit
100% *  CAD 
11.1.2016    3821×  
bod prohlížeč revit rodina stěna vlastnosti
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist