Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk
 - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz slaví 20 let]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
  právě nás čte: 4399

CAD tip CAD tip # 10177:

   
Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak vybrat v DWG výkresu objekty ležící v zadaných souřadnicích XYZ?

A - odpověď Pomocí utility SelCor můžete snadno vybrat v DWG výkresu takové entity, které leží v zadaných souřadnicích XY nebo XYZ (3D). Seznam souřadnic se načítá ze souboru TXT nebo CSV (z Excelu).

SelCor je CS+ utilita dostupná na Helpdesk serveru CAD Studia (Download, AutoCAD CS+). Načtěte ji do AutoCADu pomocí APLČTI a spusťte příkaz SELCOR nebo pomocný příkaz EXPCOR pro export souřadnic.

Aplikace vybírá objekty podle souřadnice definičního bodu - v zadaném bodu nemusí ležet samotná geometrie daného objektu (např. střed u kružnice).

Příkaz SELCOR si vyžádá zadání seznamu souřadnic (hodnoty oddělené čárkami, středníky nebo tabulátory, rozumí desetinným tečkám i čárkám, středník na začátku řádku znamená komentář, záhlaví je ignorováno). Dále určujete toleranci jednotlivých souřadnic pro výběr - v podstatě poloměr myšlené vybírací koule. Poté zadáváte typ vybíraných objektů - zadává se jménem typu entity (např. INSERT, POINT, CIRCLE, MTEXT - můžete použít "?" a ukázat na příklad požadované entity). Lze zadat i seznam nebo masku - např. "*LINE" vybere všechny objekty typu čára začínající v zadaném bodě.

Posledním zadávaným parametrem je hladina (nebo seznam hladin) ve kterých jsou objekty vybírány. Pro jednotlivé souřadnice (řádky vstupního souboru) jsou vypisovány počty vybraných objektů - "{1}" znamená standardní jeden vybraný objekt, "{2}" znamená duplicitu (2 objekty) a "{0}" znamená, že v daném místě nebyl (se zadanou tolerancí) nalezen žádný objekt.

Vybrané objekty jsou připraveny v uzlovém výběru - lze tak provést rovnou editační operaci (změna vlastnosti, výmaz).

Použití aplikace:

ACAD
100% *  CAD 
27.1.2015    2396×  
autocad bod excel export hladina souřadnice tolerance vlastnosti výkres
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipyPomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist